Google Türkiye, Twitter hesabından ilk paylaşımını yapmış oldu

05.04.2022
Google Türkiye, Twitter hesabından ilk paylaşımını yapmış oldu


Toplumsal medya kullanımı artmaya devam ediyor. Eğlence, yazışma ve haber deposu benzer şekilde pek fazlaca görevi üstelenen bu platformlar, şirketlerin de ilgisini çekiyor. Bundan dolayı her geçen gün daha oldukca şirket, daha oldukca bölgede toplumsal medya faaliyetlerini hızlandırıyor.

Bunun ülkemizdeki son örneği ise Google oldu. Şirket, geçtiğimiz aylarda oluşturulan bir hesap üstünden Google Türkiye adıyla bugünden itibaren hizmet vermeye başladı. Hali hazırda vatanımızda bir ofisi de bulunan ABD’li teknoloji devi, ilk paylaşımını gerçekleştirmiş oldu.

Google oyun dünyasını İstanbul’da buluşturdu!


Google oyun dünyasını İstanbul’da buluşturdu!

Google’ın Türkiye’de ilk kez Deconstructor of Fun ile gerçekleştirdiği İstanbul Mobil Oyun Etkinliği, hem fizyolojik hem de online gerçekleşti.

Google Türkiye, Twitter hesabından ne paylaştı?

Bugün Twitter’dan “Merhaba Twitter insanları, ne arıyoruz? #AramayaDevam” açıklamasıyla bir paylaşım icra eden Google Türkiye, bununla birlikte bir video yayınladı. Twitter‘daki klasikleşen Google esprilerine yer verilen videoda, Google aramalarından ve komik toplumsal medya videolarından da faydalanıldı. İşte o video…

Dakikalar içinde yüzlerce beğenir Retweet alan paylaşım, ülkemizdeki toplumsal medya kullanıcılarının da ilgisini çekmeyi ve hesap için iyi bir tanıtım olmayı başardı. Google Türkiye, Twitter hesabında anlık olarak 230 takipçi bulunuyor. Bir tek ilerleyen zamanda bu sayının fazlasıyla artması planlanıyor.

Hali hazırda ülkemizdeki aktifliğini sürdüren firmanın toplumsal medya mevzusundaki bu açılımı başka şeylerin habercisi olacak mı bilinmiyor. Mevzuyla ilgili gelişmelerin ise ilerleyen günlerde belli olması ümit ediliyor.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Türkiye, Twitter haricinde diğeri toplumsal medya platformlarında da etken olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.