Google’ı geride bıraktı – Teknoloji Pusulası

22.12.2021
Google’ı geride bıraktı – Teknoloji Pusulası


Bilhassa pandemi dönemiyle birlikte hızla popüler hale gelen TikTok, Cloudflare’ın raporuna gore 2021 senesinde en oldukca ziyaret edilen site ünvanını elde etti. Senelerdir birinci sırada yer edinen Google’ın tahtına oturan TikTok, üstün dereceli kırmaya devam ediyor.

Değişen değişen teknolojinin gelişmesiyle birlikte artan web kullanımı, teknoloji şirketlerinin kendilerini daha fazlaca geliştirmesine olanak sağlıyor. Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından kabul edilen TikTok, bu gelişime ayak uydurarak kullanıcılarına değişik alanlarda da hizmet vermeyi planlıyor.

Instagram’dan önce davrandı! TikTok, çok istenen özelliği getiriyor


Instagram’dan ilkin davrandı! TikTok, oldukca istenen özelliği getiriyor

TikTok, üçüncü taraf uygulamaya gerek kalmadan videoları tekrardan paylaşmayı elde eden ‘Repost’ butonunu denetim ediyor.

TikTok, en oldukca ziyaret edilen web sayfası ünvanını elde etti

Birçok büyük web sayfasına güvenlik duvarı hizmeti elde eden Cloudflare, 2021 senesinde en oldukca ziyaret edilen web sayfaları listesini yayınladı. Geçtiğimiz yıl birinci sırada yer edinen Google, bu kez yerini TikTok’a bıraktı.

TikTok, en çok ziyaret edilen web sitesi ünvanını elde etti

2020 senesinde en oldukca ziyaret edilen ikinci web sayfası Feysbuk ise yerini Google’a devretti. Pandemi sürecinin tesiri ile geçtiğimiz yıl yedinci sırada yer edinen Netflix, bu yıl beşinci sıraya yükselmeyi başardı.

Geçen yıl ilk 10’da yer almayan Instagram ise Twitter’ı geride bırakarak dokuzuncu sıraya terfi etti. 2020 Kasım ile 2021 Mart ayları içinde düşüş yaşayan TikTok, kısa süre içinde birinci sırayı garantiledi.

Pandeminin 2. yılı ile birlikte toplumsal medya platformlarına olan ilgi katlanarak arttı. Cloudflare raporuna gore, en oldukca ziyaret edilen 100 web sayfası içinde 9 toplumsal medya platformu bulunuyor.

2021 senesinde en oldukca ziyaret edilen toplumsal medya platformları ise şu şekilde;

  • TikTok.com
  • Feysbuk.com
  • YouTube.com
  • Twitter.com
  • Instagram.com
  • Snapchat.com
  • Reddit.com
  • Pinterest.com
  • LinkedIn.com
  • Quora.com
Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir