Görüş ayrılıkları Türkiye ile ilişkilere engel değil

23.02.2022
Görüş ayrılıkları Türkiye ile ilişkilere engel değilKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye ile Rusya’nın Kırım mevzusunda da görüş ayrılıklarının bulunduğunu belirterek, bu anlaşmazlıkların ilişkilere engel olmadığını beyan etti.


Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: Görüş ayrılıkları Türkiye ile ilişkilere engel değil

Rusya’nın, Donetsk ve Luhansk’ın bağımsızlığını tanıması üstüne Türkiye Dışişleri Bakanlığından, Rusya’nın bu adımının “kabul edilemez” olduğu belirtilmişti.

“GÖRÜŞ AYRILIKLARI, İKİLİ İLİŞKİLERİMİZE ENGEL DEĞİL”

Türkiye’nin açıklamasından peşinden Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, “Türklerle Kırım mevzusunda da görüş ayrılıklarımız bulunduğunu biliyorsunuz ki. Uzun süredir var sadece bu, ilişkilerimizi şekillendirmemizi engellemiyor. Bundan dolayı, ikili ilişkilerimizde sorunlu kısımlar olduğu benzer biçimde, mühim başarılar elde ettiğimiz alanlar da var” dedi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov: Görüş ayrılıkları Türkiye ile ilişkilere engel değil #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.