Göz Kapağı Estetik İşlemleri

03.05.2023
Göz Kapağı Estetik İşlemleri

Göz kapağı estetiği son yıllar da internet arama motorlarında en çok araştırılan konuların arasında yer alıyor. Kişilerde yaşın ilerlemesine bağlı olarak yaşanan rahatsızlıkların göz bölgesinde de ortaya çıktığını söylemek mümkün. Öyle ki yaşın ilerlemesi ile birlikte göz çevresinde bulunan kapakların sarkması durumları, göz kapağı estetiği işlemleri ile kontrol altına alınıyor.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Göz çevresinde yaşın ilerlemesi ile birlikte çıkan sorunları çözüme kavuşturmak için göz kapağı estetiği işlemlerinden faydalanılır. Alt ve üst göz kapakları fark etmeksizin uygulanan bu işlemlerde, gözün durumuna bağlı olarak hekim tarafından farklı yöntemler geliştirilebilir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Kişilerin vücudunda yaşlanma ile birlikte görünüm açısından ilk etkilenen yer göz kısımlarıdır. Göz kapağı yaşlanmaları yaşayan kişiler göz kapaklarında sarkma, görme duyusunda azalma veya bulanıklaşma, göz kısmının kapağın aşağı inmesi nedeni ile kapanması gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Göz kapağı estetiği işlemleri genellikle 35 yaş üzeri göz kapağı ile alakalı problemler yaşayan kişilerde yapılır. Ayrıca çeşitli nedenlere bağlı olarak daha erken yaşta göz kapağı sorunu yaşayan kişilere uygulanmasında da herhangi bir sakınca yoktur.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz kapağı estetiği işlemleri sonrasında hasta iyileşme sürecine girer. İyileşme sürecinde hasta kesinlikle bir iş yapmamalı ve dinlenmelidir. Göz kapağı sonrasında iyileşme süreci 7 ile 14 gün arasında değişiklik gösterir.

Göz Kapağı Düşüklüğü ( Pitozis )

Tıp dünyasında pitozis olarak isimlendirilen göz kapağı düşüklüğü göz kapağının normal seviyeden daha aşağıda olup gözün kısık olduğu durumdur. Göz kapağı düşüklüğü kişilerde tek taraflı veya iki taraflı olarak görülebilir.

Göz Kapağı Düşüklüğünün ( Pitozis ) Belirtileri Nelerdir?

Göz kapağı düşüklüğü özellikle tek taraflı ise fotoğraflarda veya aynada kolaylıkla fark edilebilir. Göz kapağı düşüklüğünün yaşandığı taraf daha kısık ve diğer göze göre daha küçük durumdadır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavi Yöntemleri

Çocuklarda, bebeklerde ve yetişkinlerde görünen göz kapağı düşüklüğü, kas tarafından göz kapağının yeterli konumda kaldırılamaması sonucu ortaya çıkar. Göz kapağı düşüklüğü öncelikle ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisine rağmen düzelmezse hekim tarafından hiç vakit kaybedilmeden ameliyat işlemleri uygun görülür.

Göz Kapağı düşüklüğü Kendiliğinden Geçer Mi? Nasıl Geçer?

Göz kapağı düşüklüğü rahatsızlığının kendiliğinden geçmesi mümkün değildir.

Göz Sulanması Nedir?

Göz sulanması rahatsızlığı doğuştan yaşanıyorsa genellikle gözyaşı kanallarının tıkalı olmasından dolayı kaynaklanır. Aralıksız sulanma ve çapak ile birlikte ortaya çıkan göz sulanması, genellikle kendiliğinden geçer.

Göz Sulanması Belirtileri Nelerdir?

Göz sulanması ile birlikte kişilerde görüş açısının azalması, gözlerde yaralanma ve çizilme olmuş gibi hislerin yaşanması, gözden kan sızıntısı ve burun, sinüsler etrafında ağrı hissiyatı belirtileri ortaya çıkabilir.

Göz sulanması Teşhisi Nasıl Konulur?

Göz sulanması teşhisinde kişilerin yaşamış olduğu ciddi semptomlar en anlaşılabilir etkenlerdir. Ancak bazı kişilerde belirtiler ortaya çıkmadan da göz sulanması yaşanabilir. Bu neden ile gözünde herhangi bir değişiklik fark edenler uzman hekimin detaylı muayenesi ile göz sulanması rahatsızlığının olup olmadığını öğrenebilir.

Göz Sulanması Nedenleri Nelerdir?

Kişiler kendilerini duygusal hissettiklerinde veya çok güldüklerinde göz sulanması durumları ile karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca göz sulanması grip, göz yorgunluğu, alerji gibi durumlarda da ortaya çıkan rahatsızlıklardandır.

Gözyaşı Tıkanıklığı Neden Olur?

Gözyaşı tıkanıklığı kişilerde doğuştan yaşanabileceği gibi sonradan geçirilen kazalar sonucunda da ortaya çıkabilir. Gözyaşı kanallarının kapanması ile birlikte oluşan gözyaşı tıkanıklığı rahatsızlığının tedavisi mümkündür.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.