GTA V, satış rakamlarında yeni bir rekora imza attı!

08.02.2022
GTA V, satış rakamlarında yeni bir rekora imza attı!


Oyun dünyasının efsaneleşmiş yapımları içinde gösterilen GTA V ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Take-Two Interactive tarafınca gelecek haftalarda yeni nesil konsollara da gelmesi beklenen oyunun 9 senelik satış karnesi resmen açıklandı. İşte ayrıntılar…

Rockstar’dan heyecanlandıran GTA 6 açıklaması!


Rockstar’dan heyecanlandıran GTA 6 açıklaması!

Rockstar, Grand Theft Auto 6’nın etken geliştirme aşamasında bulunduğunu onayladı. GTA 6 ne süre gelecek? İşte ilk bilgiler.

GTA V satışları 160 milyonu aştı

Çıkışının üstünden neredeyse 9 yıl geçmesine rağmen popülaritesini korumayı başaran GTA V, satış rakamlarında Rockstar Games’i memnun etmeye devam ediyor. Oldukca yakında yeni nesil konsollar için gelmesi beklenen oyunun kısa bir süre ilkin bugüne kadarki satış sayıları açıklandı.

Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive, geçtiğimiz saatlerde finansal sonuçların açıklanmış olduğu sırada sevilen yapımlarının bugüne dek elde etmiş olduğu satış rakamlarını duyurdu. Buna nazaran 2018 senesinde çıkış oluşturan Red Dead Redemption 2, toplamda 43 milyon kopya satmayı başardı.

Çıkış yapmış olduğu ilk günden itibaren oyunseverlerin beğenisini kazanmayı başaran, hem öykü hem de online tarafında büyük başarılara imza atan GTA V, bu 9 senelik süreçte 160 milyondan fazla satış yaparak başarısını bir kez daha kanıtladı. Böylelikle GTA serisinin elde etmiş olduğu toplam satış rakamı ise 370 milyonu aştı.

SDNShiftdelete.net

Bunun yanı sıra GTA V’in 15 Mart 2022 tarihinde PlayStation 5 ve Xbox Series XIS konsolları için de çıkış yapması ve mevcut satış rakamlarını pozitif yönde anlamda etkilemesi planlanıyor.

Son olarak Rockstar Games, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu “GTA V’in eşi benzeri olmayan uzun ömürlülüğü ile çoğunuzun bizlere Grand Theft Auto serisine yeni bir giriş hakkında sual sorduğunu biliyoruz. Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki yapım için etken geliştirmenin devam ettiğini onaylamaktan luk duyuyoruz.” açıklamasıyla GTA VI’nın geliştirilme aşamasında bulunduğunu onayladı.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce GTA V’in elde etmiş olduğu bu başarıların sırrı nedir? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir