Güvenli Cihaz Kullanımı İçin Samsung Kids

Güvenli Cihaz Kullanımı İçin Samsung Kids

Samsung Kids Mode ile birlikte internet ortamında daha rahat gezintiler yapılabilecek. Çocukları ve ebeveynleri ilgilendiren bu yazımızda çocukları, internetin zararlarından korumak için çeşitli yöntemler sunduk.

Koronavirüs sürecinde okullarda uzaktan eğitim sürecine geçilmişti. Buna bağlı olarak da evden dışarıya çıkamayan çocukların evlerde geçirdiği süreler bir hayli arttı. Olaya, sadece internetteki vakitlerinin artması olarak bakmamamız lazım. Bu olayın tehlikeli yanlarına da bakmamız lazım. Tehlikeli yanları ne mi?

Sosyal medya kullanırken, kötü niyetli kişiler tarafından henüz her şeyin farkında olmayan çocuklarınız kandırılabilir. Dolandırıcılık, taciz, istismar gibi konularda çocuklar rahatsız edilebilir. Bu yüzden dolayı da çocukları internetin zararlarından korumak için Samsung Kids Mode’u tercih etmelisiniz.

Samsung Kids İle İnternet Daha Güvenli

Samsung Kids özellikleri ile birlikte çocuğunuzun sanal ortamdaki güvenliğini sağlayabilirsiniz. İlk olarak uygulama içerisindeki uygulama kullanım süresini ayarlamalısınız. Çocuğunuz, hangi uygulamayı kaç saat kullanacak? Buna karar verecek olan sizlersiniz.

Kullanıcı Dostu Bir Uygulama

Anneler ve babalar tarafından önceden izin verilmiş bir kişi listesi de bulunuyor. Bu kişi listesine giren çocuklar, sadece izin verilen kişileri arayabiliyor. Belirli internet sitelerine dakika sınırlandırmaları konulmuş. Ayrıca, çocuklar çevrimiçi işlem yaptıklarında ise çevrimiçi kimlikleri güvende.

Ayrıca Samsung Kids oyunları da var. Bu oyunlar, eğiti nitelikte. Eğitici nitelikte olan bu oyunlar eğlendirmeyi de unutmuyor.

Örneğin Crocro’nun Macerası adında bir oyun bulunuyor. Bu oyun tamamen çocukları eğitici nitelikte. Bu oyunda çocuklara, programlama ve algoritma teorisi hakkında temel bilgiler veriyor. Böylelikle gençler, bilgileri temelden alıyor.

Bobby’nin Tuvali adındaki oyunda eğitici konumda. Bu oyunda ise resim çizebiliyorsunuz. Bu oyunla birlikte çocukların grafik ve resim çizebilme yetenekleri de gelişiyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir