Hadise’den geri istenen düğün takılarına yargı sonucu

16.09.2022
Hadise’den geri istenen düğün takılarına yargı sonucu


Mehmet Dinçerler’in, Hadise’den tüm düğün takılarını geri istediği iddia edilirken yargı, düğün takılarının kadının kişisel malı olarak kabul edildiğini deklare etti.

Hadise'den geri istenen düğün takılarına yargı kararı

Boşanma aşamasında olan Hadise ve Mehmet Dinçerler çifti, magazin gündemini derinden sarstı.

Her gün bir yeni iddianın ortaya atılmış olduğu vaka, Hadise’nin sahnede ağlaması ve ikilinin alyanssız poz vermesiyle gözler önüne serilmişti.

Son olarak vaka hakkında izahat meydana getiren Hadise, “Anlaşarak sonlandıramadığımız için boşanma davası açtığımı sizlerle paylaşmak isterim. Mehmet’e hayatında mutluluklar arzuluyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Takıları geri istedi iddiası

Hadise’nin açıklamasının peşinden dava dilekçesinde, Mehmet Dinçerler’in evlenme teklifinde kullandığı 3 milyon TL’lik yüzüğü ve tüm düğün takılarını geri istediği öne sürülmüştü.

“Düğün takıları kadının kişiler malı kabul edilir”

Peki yargıda bu durumun karşılığı nedir?

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu; yaygın örf ve tane ile ülke gerçeklerine gore, kaide olarak düğün esnasında takılan ziynet eşyası ve paralar kim tarafınca ve hangi eşe takılırsa takılsın aksine bir antak kalma ya da örf ve tane kuralı olmadığı takdirde hanıma bağışlanmış sayıldığına ve artık kadının kişisel malı kabul edildiğine dikkat çekti.

Hadise den geri istenen düğün takılarına yargı kararı #1

Hadise den geri istenen düğün takılarına yargı kararı #2

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.