Hadise’nin sevgilisi Mehmet Dinçerler batıyor

05.01.2022
Hadise’nin sevgilisi Mehmet Dinçerler batıyorHadise ile yaşamış olduğu aşkla gündemde olan Mehmet Dinçerler’in, aile şirketleri için konkordato sonucu verilmişti.


Hadise'nin sevgilisi Mehmet Dinçerler batıyor

Meşhur müzisyen Hadise ile yaşamış olduğu ilişki ile devamlı gündeme gelen iş insanı Mehmet Dinçerler, bu aralar sıkıntılı günler geçiriyor.

Dinçerler Ailesi, borçları yüzünden 3 şiketine de 2019 senesinde konkordato talebinde bulunulmuştu. Anılan başvuruda, üç firmanın ortağı konumundaki baba Burhan Dinçerler, Mehmet Dinçerler ve Muhammet Dinçerler için de konkordato talep edilmişti.

TALEP KABUL EDİLDİ

Üç firmanın mali sıkıntıya düşmesine ise kurlardaki artış, kredi faizlerindeki düşüş ile nakit akışının bozulması gerekçe gösterilmişti. Bakırköy 1. Asliye Tecim Mahkemesi, yapmış olduğu yargılama sonrası, üç firmanın ortakları için red sonucu verdi. Mahkeme, üç firmanın konkordato talebini ise kabul etti.

130 MİLYON BORÇ

Bu karara, aralarında bankaların da olduğu bazı alacaklılar itiraz etti. İtirazı, İstanbul Bölge Adalet sarayı Mahkemesi 45. Hukuk Dairesi ele aldı. Dosyaya bakan Daire, mahalli mahkemenin verdiği sonucu kaldırdı.

KORUMA KALDIRILDI

Daire’nin bu sonucu ile beraber üç şirket ile ortakları hacizlere karşı korumasız konuma geldi. Anılan şirketlerin toplam borcu ise 130 milyon TL seviyesinde. Anılan borçlara; şirket ortaklarının da kişisel kefaleti bulunuyor. Dolayısıyla, alacaklıların söz mevzusu kişilere de yönelmesi planlanıyor.

Hadise nin sevgilisi Mehmet Dinçerler batıyor #1

Hadise nin sevgilisi Mehmet Dinçerler batıyor #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.