Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız?

02.01.2022
Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız?


class=”medyanet-inline-adv”>

TUTULMALAR

TARIM ÜRÜNLERİNE ULAŞMAK ESKİSİ KADAR KOLAY OLMAYABİLİR

Kasım 2021’de Güneş ve Ay tutulmaları Boğa ve Akrep aksına geçti; 2022’de gerçekleşecek tutulmaların şimal Ay düğümü Boğa burcunda, cenup Ay düğümü Akrep burcunda olacak. Tutulmaların etkilerine geçmeden ilkin Boğa-Akrep aksının neleri temsil ettiğini anlatayım…

Boğa burcu para, ziraat, toprak, sanat, tecim, finans kurumları, besin ve müzisyenlerle ilgilidir. Akrep burcuysa ölüm, radyoaktif maddeler, borçlar, vergiler, hırsızlık, cinsellikle ilgili mevzular, yabancı ülkelerle finansal ilişkiler, suçlar ve gizlilikle yürütülen işler anlamına gelir.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

Şimal Ay düğümü Boğa burcunda gerçekleşeceğinden, 2022’de Boğa’nın temsil etmiş olduğu mevzuları geliştirmemiz gerek. Acilen tarıma yatırım yapmalıyız, ziraat ürünlerine ulaşmak eskisi kadar kolay olmayabilir, ürün ve tedarik zincirinde sıkıntılar yaşanabilir. Bizi ekonomik açıdan güçlendirecek hamlelere ihtiyacımız var; 2022, ciddi bir ekonomik krize işaret edebilir! Değişen ekonomik yapılar ve güçlenen kripto piyasası derken dünyayı finansal açıdan oldukça zor bir yıl bekliyor. Borsa ve finansal kurumlarla ilgili büyük yapılanmalar, değişimler yaşanabilir. Toprak grubu burçlarda meydana gelen tutulmalar, depremle de ilgilidir. 2022, depremlerin çokça konuşulmuş olduğu bir yıl olabilir; depremle ilgili tedbirler arttırılmalı.

Akrepteyse en oldukça dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan hususlar şöyleki… Radyoaktif maddeler ve bilhassa uranyum mevzusunda krizler doğabilir, radyoaktif madde sızıntıları yaşanabilir. Borçlanmaların artması, finans kurumlarının güvenirliğini kaybetmesi söz mevzusu… Maden ocaklarıyla ilgili problemler olabilir. Cinsel suçlarda artış görülebilir. Gizli saklı örgütler gündeme gelebilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu, tutulma aksındaki genel tablo… Şimdi bu sayfada tüm tutulmaları tek tek, detaylı şekilde inceleyelim.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

KRALİÇE’NİN MÜCEVHERLERİNE NE OLACAK?
30 NİSAN KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

Bu tutulma, Boğa burcunun 2’nci dekanında (burçların 10’ar derecelik üç bölüme ayrılması) gerçekleşecek; Türkiye saatiyle 21.45’te başlamış olacak, 1.37’de sona erecek. Boğa burcunun 2’nci dekanındaki Güneş tutulmaları yolculuklardaki tehlikelere işaret eder. Öte taraftan Uranüs’ün temsil etmiş olduğu mevzular (skandallar, beklenmedik vakalar, uzay ve teknolojiyle ilgili gelişmeler, isyanlar, havayolları ve elektrik) da gündemde olacaktır. Beklenmedik kur hareketleri oluşabilir. Kripto para piyasasında da yukarı yönlü ciddi bir hareketlilik olabilir. Dünyada ekonomik ve siyasal istikrarsızlığın yanı sıra grevlerin çıkması ihtimaller içinde. Depremler olabilir, tayyare kazaları yaşanabilir. Teknolojiyle ilgili yeni gelişmeler kapıda; bilimsel keşifler ortaya çıkabilir.

Bu tutulmaya  eşlik edecek Achird durağan(durgun) yıldızı, kıymetli madenler, mücevherler, altın ve ‘kraliçeye düşmanlık’la ilgili bir yıldız. Altın fiyatında ani yükselişler gözlemlenebilir, bir de ‘Kraliçe’nin mücevherlerine bir şey mi olacak’ diye düşünmeden edemedim. Bu tutulma İngiltere Kraliçesi’yle ilgili mühim durumları, bilhassa maddi mevzuları gündeme getirebilir.

class=”medyanet-inline-adv”>

TÜRKİYE AÇISINDAN…

Bakanlıklarda ve kabinede değişimler yaşanabilir, erken seçimle ilgili gelişmeler olabilir. 2002-2003 tutulmaları aynı derecelerde gerçekleştiğinde Türkiye’de erken seçim olmuştu. 2022’de erken seçime dair kuvvetli işaretler bulunmakta! Türkiye’de ek olarak ani kur dalgalanmaları görülebilir.

TÜRKİYE’DE ÇOCUK SAĞLIĞI KONUSU ÖNE ÇIKABİLİR
16 MAYIS AY TUTULMASI

Akrep burcunun 3’üncü dekanında meydana gelecek tutulmaya, Arrakis durağan(durgun) yıldızı eşlik edecek. Akrep burcunun 3’üncü dekanı, şiddetli hastalıklar ve karmaşayla ilişkilidir. Kova burcunda gezi eden Satürn, tutulmayla sert bir etkileşim kurduğu için, özgürlükler kısıtlanabilir, insan haklarıyla ilgili mücadeleler söz mevzusu… Havayolları ve teknolojiyle ilgili problemler olabilir, bu dönem kripto paraların güvenirliğini de konuşabiliriz.

class=”medyanet-inline-adv”>

Öte taraftan siyasal skandallar gündeme gelebilir, kapalı kapılar ardında meydana getirilen konuşmalar ifşa edilebilir. Zelzele gene gündemde! Arrakis durağan(durgun) yıldızı zehirlenmelere ve sürüngen hayvanlardan gelen tehlikelere de işaret ediyor.

TÜRKİYE AÇISINDAN…

Borsa yada bankacılıkta yeni kurallar konabilir. Bu, rizikoların olduğu bir tutulma… Yeni vergiler, vergi zamları, zamlar söz mevzusu olabilir. Hukuk sistemiyle ilgili değişimler gündemde… Çocuk sağlığı mevzusu da konuşulabilir.

KADINLARLA İLGİLİ, İSYAN ETTİRECEK DURUMLAR…
25 EKİM KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu tutulmanın başrolü Venüs! Akrep burcunun ilk dekanında meydana gelecek bu tutulmada öne çıkan mevzular bayanlar, cinsellik, altın, sanat-sanatçılar ve tiyatro olacak. Ölüm, radyoaktif maddeler, borçlar, hırsızlar, kamu güvenliği ve mafyayla ilgili mevzular da ön plana çıkacak. Altında zamanı kırılmalar meydana gelebilir. Gizli saklı aşk ilişkileri ortaya çıkabilir, hanımlarla ilgili büyük krizler yaşanabilir, taciz-tecavüz mevzusu gündeme gelebilir, önemli- hanım sanatçılar vefat edebilir. Bu tutulmaya Enif durağan(durgun) yıldızı eşlik edecek. Dolayısıyla okyanus kaynaklı depremlerin yada okyanuslarda kazaların olması da küçük bir ihtimal…

class=”medyanet-inline-adv”>

TÜRKİYE AÇISINDAN…

Sanat mevzusunda mühim başarılar, ödüller gelebilir. Yalnız kadının toplumdaki yeriyle ilgili isyan ettirecek durumlar yaşanabilir. Borsada, bilhassa altın piyasasında ani dalgalanmalar söz mevzusu olabilir, vergi yapılanmaları da gelebilir. İlkbahar aylarında bir seçim eğer olmazsa eğer, bir öteki opsiyon, işte bu tutulma zamanı!

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

BİLİMSEL KEŞİFLER KAPIDA!
8 KASIM AY TUTULMASI

Boğa burcunun 2’nci dekanında meydana gelecek olan bu tutulma, Kraliçe’nin ölümüne ve ziraat ürünlerinin azlığına işaret ediyor.

Tutulma Uranüsyen olduğundan, Uranüs’ün temsil etmiş olduğu mevzular kısaca skandallar, teknolojiyle ilgili gelişmeler, isyanlar, havayolları ve elektrik gündemde olacaktır. Depremler gene ve gene gündemde! Tayyare kazaları yaşanabilir. Öte taraftan bilimsel keşifler ve icatlar gündemi değiştirebilir.

TÜRKİYE AÇISINDAN…

Bu tutulma, bakanlıklar, Meclis ve Gömü’yi temsil eden alanda olacak. Bilhassa ekonomiyle ilgili kişilerin vazife ve yetkileri değişebilir.

SATÜRN, 7 MART 2023’E KADAR KOVA BURCUNDA!
HANGİ KONULARDA SINAVLAR VERECEĞİZ?

Satürn, seviye getirme, engelleme ve imtihan anlamına gelir. Satürn, 2023’ün Mart ayına kadar Kova burcunda gezi ederek bizleri Kova burcunun temsil etmiş olduğu mevzularda bazı sınavlara doğal olarak tutacak. Kova burcunun temsil etmiş olduğu mevzular, özgürlük, insan hakları, bireyselleşme, dâhiler, biliminsanları, icatlar, devrimler, sürgünler, bağımsızlık, dernekler, uydu yayınları, sivil cemiyet kuruluşları, UFO’lar, suni zekâ, uzayla ilgili her türlü mevzu, astroloji, arkadaşlıklar, havacılık sektörü, akıl hastaneleri, dolaşım sistemi, kalp, gerilim, bilekler, bacaklar ve damarlar.

Bildiğiniz gibi, koronayla beraber kontrollü bir özgürlüğe geçiş yapılmış oldu. Satürn Kova burcundan çıkmadan eski özgür günlerimize tam olarak döneceğimizi düşünmek hata olur. Fikir özgürlüğü bu dönem öne çıkan başlıklardan biri olacak. Ek olarak uzayla ilgili yatırımlar da bu süreçte gündemi meşgul edebilir.

İnternet ve toplumsal medyayla ilgili yeni düzenlemeler de kapıda. Gene web güvenliğiyle ilgili pek oldukça imtihan vereceğiz, bilhassa kripto para dünyası 2022’de ciddi bir güvenlik sınavına doğal olarak tutulabilir.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

Satürn, 17 Aralık 2020’de Kova burcuna geçti, Mart 2023’e kadar burada gezi etmeye devam edecek. Kısaca önümüzdeki bir yıl süresince Kova burcunun temsil etmiş olduğu mevzular ön planda olmaya devam edecek. Bunlar içinde biliminsanları, icatlar, suni zekâ, UFO’lar ve uzayla ilgili her türlü mevzu da var.

SATÜRN-URANÜS KARE AÇISI…
SOSYAL DÜZEN DEĞİŞİMİ KAPIDA!

2021’e damgasını vuran, Satürn’le Uranüs arasındaki kuvvetli etkileşimdi. Bu etkileşim, eski düzenle yeni seviye arasındaki savaşı temsil ediyordu. Koronanın getirmiş olduğu yeni toplumsal düzenin (maskeler, aşılar, PCR, toplumsal engellemeler vs.) yanı sıra kripto paralar sistemde yerini bulmaya çalıştı. Bu etkileşim sonucu ek olarak Ermenistan ve Mynamar’da darbe girişimleri oldu, Elon Musk Starlink uydularıyla gökyüzünü donattı, NASA’nın uzay aracı Perseverance Mars’a iniş yapmış oldu, ABD ve Almanya’da salgın önlemleri protesto edildi.

Satürn-Uranüs etkileşimi, 2021’in bir uzantısı şeklinde çalışmaya devam edecek… 1 Şubat’ta, 30 Nisan’da, 12 Ağustos’ta ve son olarak eylülde Satürn’le Uranüs arasındaki etkileşim tetiklenecek. Kısaca 2022’de de ekonomik anlamda taşların yerinden oynayacağı, bazı ülkelerde darbe girişiminin olacağı, uzayla ilgili gelişmelerin yaşanacağı zamanlar söz mevzusu. Özgürlükle ilgili protestoların düzenlenebileceğini de düşünebiliriz. 2021’de Satürn-Uranüs etkileşimiyle, Mark Zuckerberg Feysbuk’un adını değiştirdi, Metaverse yapmış oldu. Metaverse, gelecek yıllarda insanlığın yeni sosyalleşme alanı olacak. Burası, toplumsal anlamda yaptığınız her şeyi, sanal bir dünya üstünde gerçekleştirebileceğiniz bir yer… Kısacası, toplumsal seviye değişiminin en büyük devrimlerinden biri gerçekleşmek suretiyle! Iyi mi ki seneler ilkin toplumsal medya diye bir şey yoktu fakat şu an neredeyse hepimizin bir toplumsal medya hesabı var, işte aynı mevzu metaverse de ilgilendiriyor olacak. Kendinizi yeni sanal dünyada yaşamaya şimdiden hazırlayın.

TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ DÖNÜŞÜ HARİTASI
SAĞLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ YENİ YAPILANMALAR…

Güneş dönüşü haritası, bizlere Türkiye’de 1 senelik süreçte neler olabileceğine dair düşünce verir. Ülkemizin 2021-2022 haritasında Balık burcu yükseliyor. Bu durum, Balık burcunun temsil etmiş olduğu konuların ana gündemimiz olacağı anlamına geliyor. Balık burcu, kendini adamak, sanat, şifa, yaratıcılık, deniz, uyuşturucu, terapistler, alkol, cezaevleri, hastaneler, film endüstrisi, su kaynakları, hayır işleri, ilaç sektörü, ekonomik bunalım ve dolandırılma şeklinde mevzuları temsil eder.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

Denizlerde müsilaj problemi bu yıl tekrardan gündem olabilir. Ülkece su kaynaklarımızı kullanma şeklimize dikkat! Bu mevzuyla ilgili yatırımlar hayata geçirmeye itina göstermeliyiz, su mühim bir gündem maddesine dönüşebilir. Uyuşturucu maddelerle ilgili büyük operasyonlar sözkonusu… Dini temsil eden kişiler ve dini mevzular daha çok ön planda olabilir. Vatanımızda ortaya çıkabilecek tedavi yöntemlerini konuşabiliriz, hatta bu kim bilir korona ilacı olacaktır.

Türkiye’nin yeni yaş haritasında 1’inci ev dediğimiz alanda Neptün var. Neptün, sisli bir yolda yürüyormuş hissi yaratır. Yıl süresince birçok mevzu havada kalabilir. Neptün’ün vurgulandığı seneler; seller, sisler ve depremler mevzusunda tehlikeli zamanlardır! Neptün, dolandırılma ve kandırılma şeklinde temaları da temsil eder; adımlarınızı dikkatli atın. Neptün’ün Venüs’le olan sert etkileşimi, ilişki skandallarına, mühim hanım figürlerinin hayal kırıklığı yaratabileceğine de işaret ediyor.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

2022’de su kaynaklarımızı daha özenli kullanmalıyız.

Güneş’in 8’inci evde olması, Ay’la kurduğu sert etkileşimle birleşince bunu erken seçim olarak yorumlayabilirisiz. Erken seçim eğer olmazsa da borsada mühim gelişmelerin yaşanacağını, bilhassa lüks ürünlerin vergilendirmesinde değişimler olabileceğini söyleyebiliriz.

Ay’ın hem Aslan burcunda hem de haritanın 5’inci evinde olması, evlatların, sanatçıların ve eğlence yerlerinin ön planda olabileceğine işaret ediyor.

30 Nisan ve 22 Ekim civarında, finansal ve askeri konuların yanı sıra sıhhat sistemiyle ilgili yapılanmalar da kapıda.

JÜPİTER’İN BALIK VE KOÇ BURÇLARINDAKİ SEYAHATLERİ
DÜNYAYA YÖN VEREBİLECEK YENİ LİDERLERLE TANIŞABİLİRİZ

Jüpiter’in ilk görevi, iyi yada fena ne var ise büyütmektir. Bu gezegenin temsil etmiş olduğu ve yönettiği mevzular, fırsatlar, finans, inanç-dini mevzular, akademisyenler ve üniversiteler, yabancılar, yurtdışı, yayıncılık, zenginlik ve varlıklı kişiler, felsefe, gezim, spor, kibir, hava vakaları ve yıldırımlar…

11 MAYIS 2022’YE KADAR…

Jüpiter, 2021’de Balık burcundaki seyahatini 14 Mayıs-29 Temmuz içinde gerçekleştirmiş oldu. Balık burcu şifa, tıp, ilaç sektörü, beyaz perde, spiritüel mevzular, sanat, dans, denizler, uyuşturucu, alkol, cezaevi, hastane, hayır işleri, sosyalizm ve toplumsal travmalarla temsil edilir. 2021’de bu söylediğim tarihler içinde Türkiye’de ve dünyada aşılama hız kazanmıştır, korona ilacı için emekler yoğunlaştı. Sinemalar açıldı, ülkeler gezi kurallarını güncelledi, uzun süreden beri kapalı olan eğlence sektörü azca da olsa nefes almaya başladı. Haziran’da Fatih adlı sondaj gemimiz, Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz buldu. Öte taraftan her şeyin fiyatı neredeyse iki katına çıktı.

Jüpiter 29 Aralık 2021’de Balık burcuna geçti ve 11 Mayıs 2022’ye kadar burada gezi edecek. Bu süre zarfında dünyada şifalanma tekrardan hız kazanacak, hatta bu sefer aşıdan oldukça ilaç haberleri alabiliriz. Dünya genelinde din yada inançla ilgili iyi, fena mevzular büyük bir hızla yayılabilir. Jüpiter’in büyüteç etkisiyle tsunamiler, seller, tufanlar söz mevzusu; bilhassa nisan ayına dikkat! Jüpiter Balık burcundayken hepimiz kolay yoldan varlıklı olmanın hayallerini kurmaya adım atar fakat bunlar bir tek hayaldir! Ve bu transit sona erdiğinde büyük pişmanlıklar doğar. Bu dönem ek olarak her şeyin fiyatının oldukça fakat oldukça artacağı bir dönem… İyi haber: Doğalgaz mevzusunda büyük ilerlemeler kaydedilebilir, gaz kaynakları bulunabilir.

TÜRKİYE AÇISINDAN…

Anayasada büyük bir değişikliğe gidilebilir. Yeni üniversiteler açılabilir, sadece eğitim ve sınavla ilgili belirsizlikler, karmaşa yaratacak durumlar söz mevzusu.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

2022’de aşılardan oldukça, koronayı tedavi eden ilaçları konuşabiliriz.

11 MAYIS 2022-17 MAYIS 2023 ARASINDA…

Gelelim Jüpiter’in Koç burcundaki seyahatine… Jüpiter, 11 Mayıs 2022’de Koç burcuna geçip 17 Mayıs 2023’e kadar burada gezi edecek. Jüpiter bu sefer Koç burcunun temsil etmiş olduğu mevzuları büyütmeye başlamış olacak. Koç burcu astrolojide yangınlar, etken volkanlar, siyasal liderlerin çıkışları, sansasyonlar, enerji kaynakları, askeri mevzular, sporcular ve evlatları sembolize eder. Jüpiter’in Koç burcundaki seyahati korkarım ki yazın yangınların sayısını ve büyüklüğünü arttıran bir tesir yaratabilir. Sönmüş yada yarı sönmüş volkanların etken hale gelmeye başlayabileceğini söylemek de hata olmaz. Kuraklık ve besin problemininin artması, beklenen konulardan biri…

Bunun yanı sıra ülkelerin ekonomik savaşlarına da tanık olabiliriz. Eyi haliyle yeni enerji kaynaklarının keşfi, iklim krizinin etkilerini indirmek için naturel kaynaklara dönüş, karbon salımını azaltacak çalışmaların hız kazanması söz mevzusu… Kim bilir
güneş yada ateş enerjisinden yeni bir kaynak elde edebiliriz.

Askeri hareketliliğin artabileceği bir süreç de olabilir. Jüpiter bu burçta sıkça büyük patlamalara sebep olabilir. Kahramanlık icra eden, kurtarıcı kişilerin hikâyesini de görebiliriz. Jüpiter’in Koç burcundaki seyahati dünyaya yeni bir yön verebilecek yeni liderlerin de görünür olmasına destek olacaktır.

TÜRKİYE AÇISINDAN…

Yeni parti ve liderlerin ortaya çıkışını görebiliriz. Gururlanacağımız sportif başarıların yanı sıra öteki ülkelerle kurulacak ekonomik bağlantılar da ülkemize güç verecektir.

TÜRKİYE’NİN ASTROLOJİK HARİTASINDA 2022
ÜLKEMİZ BİRÇOK ALANDA HIZLA DİJİTALLEŞMEYE GİDEBİLİR

Şubat 2022’de Türkiye’nin 5’inci evinde Kova yeniayı meydana gelecek. Bu yeniayın etkilerini 30 ay süresince hissedeceğiz. Bu süreci, orijinal eğlence anlayışları, değişik sanat akımları, özgürlük için atılacak mühim adımlar, borsayla ilgili sıradışı metotların kullanılması ve yeni bir düzene geçiş şeklinde düşünebiliriz. Ülkemiz birçok alanda hızla dijitalleşmeye gidebilir.

2012’den beri Plüton, diplomatik ilişkileri temsil eden bir alandaydı. Plüton bir yerden geçerken, o eve ilişkin her şeyi yıkar ve tekrardan düzenler. 2012’den beri öteki ülkelerle kurduğumuz ilişkileri düşünün; işte artık bu yapılanma süreci sonlanıyor. 22 Şubat’ta Plüton 8’inci eve geçecek ve bu ev, krediler, faizler ve vergilerle ilgilidir. Kısaca bu mevzularda bizleri oldukça fakat oldukça büyük değişimler bekliyor.

Hafızalarımıza kazınacak bir yıla hazır mısınız

Kasım’da Plüton’la Satürn arasındaki sert görünüm, borsada yeni bir düzene geçileceğinin habercisi olabilir.

21 Nisan ve 7 Eylül haftalarında Neptün’le Jüpiter içinde güzel bir etkileşim olacak. Bu etkileşim, bilhassa sanatla ilgili ödüllere işaret ediyor. Askerliğe ilişkin mühim gelişmeler yaşanabilir; din eğitimiyle ilgili yapılanmalar da söz mevzusu…

30 Ekim haftası eğitim sistemiyle ilgili mevzularda krizler var. Bazı gizli saklı konuşma ve belgeler ortaya saçılabilir.

6 Kasım haftasında Plüton’la Satürn içinde gerilimli bir görünüm meydana gelecek. Bu görünüm, gençleri ilgilendiren mevzularda ve borsada yeni bir düzene geçileceğine; öteki ülkelerle meydana getirilen anlaşmaların tekrardan düzenleneceğine işaret ediyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.