Haftaya sakin başlamış olan Bitcoin yönünü aşağı çevirdi

04.01.2022
Haftaya sakin başlamış olan Bitcoin yönünü aşağı çevirdi


Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, dün 13 yaşına girdi. Satoshi Nakamoto adlı gizemli bir varlık tarafınca buluş edilmiş olduğu malum coin, son zamanların gözdesi haline geldi. Ekim ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak 60 bin dolara yaklaşan BTC, Hindistan ve Çin’den gelen yasaklama kararlarıyla darbe yedi.

Öte taraftan Aralık ayı başlangıcında kripto para sektörü kelimenin tam anlamıyla çöküş yaşadı. Bitcoin yüzde 22’ye varan düşüş ile 42 bin dolar seviyesine gerilerken, Ethereum (ETH) 3.927 dolara düşmüştü. Ek olarak BNC, Shiba Inu ve Dogecoin (DOGE) benzer halde kripto para birimleri de aynı kaderi paylaştı. Bir süre sonrasında toparlamaya başlan BTC tekrardan düşüş eğiliminde.

Nobel ödüllü ekonomistten kızdıran Bitcoin açıklaması


Nobel ödüllü ekonomistten kızdıran Bitcoin açıklaması

Nobel ödüllü ekonomist Paul Krugman, yapmış olduğu açıklamalarla kripto para yatırımcılarının tepkisini çekti. İşte detaylar…

Bitcoin, 46 bin dolar seviyesinde geziyor

CoinMarketCap verilerine nazaran Bitcoin haftaya 47 bin dolar ile başladı. Bir tek dün öğleden sonrasında 46 bin dolara kadar geriledi. Düşüşü yavaş da olsa devam eden popüler kripto para birimi şu anda 46 bin 500 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ek olarak BTC son 24 saatte en düşük 45 bin 835, en yüksek 47 bin 510 doları görmüş oldu.

bitcoin btc değeri
Bitcoin’deki gerileme bugün de devam ediyor.

Bir başka popüler kripto para birimi Ethereum 3 Ocak’ta 4 bine doğru tırmanırken, akşam saatlerinde ibreyi ansızın aşağı çevirdi. Güncel verilere nazaran 3 bin 761 dolardan işlem gören ETH, son 24 saatte en düşük 3 bin 698; en yüksek 3 bin 836 doları görmüş oldu. Bununla birlikte piyasa hakimiyeti yüzde 20,15 oldu. BTC piyasa hakimiyeti ise yüzde 39,65 oldu.

Dogecoin 1 doların altında

Bir süredir 1 doların altında işlem gören Dogecoin yeni yılda da değişmedi. CoinMarketCap verilerine nazaran son 24 saatte en düşük 0.1683 dolar; en yüksek 0.1731 doları gören kripto para birimi DOGE’nin kıymeti anlık olarak 0,1717 dolar ile ölçülüyor. Piyasa sıralaması #12 olan Dogecoin’in piyasa hakimiyeti ise yüzde 1,02 oldu.

Bunlara ek olarak Binance Coin (BNB), 512 dolardan işlem görürken; Tether (USDT) 1 dolar, Solana (SOL) 167 dolar, XRP ise 0.828 dolar değere haiz. Peki ya siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Kripto para yatırımınız var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Not: Yatırım tavsiyesi içermemektedir. Bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.