Haiti’de Başbakan Henry’e suikast girişimi

03.01.2022
Haiti’de Başbakan Henry’e suikast girişimiHaiti Başbakanı Ariel Henry’e, Bağımsızlık Günü kutlamaları için geldiği kentte suikast girişiminde bulunulmuş oldu.


Haiti'de Başbakan Henry'e suikast girişimi

Haiti basınında yer edinen haberlerde, Başbakan Henry’nin ulusal bağımsızlığın 218’inci yıldönümünün kutlandığı Bağımsızlık Günü için geldiği Gonaives şehrindeki kiliseden çıkmış olduğu sırada suikast girişiminde bulunulduğu aktarıldı.

ÇATIŞMADA 1 KİŞİ ÖLDÜ

Henry’nin saldırıdan yara almadan kurtulmuş olduğu anlatılan haberlerde, hücum sonucu çıkan çatışmada kimliği belirsiz 1 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu ve birkaç kişinin de yaralandığı açıklandı.

Haberlerde, şehirde etkinlik gösteren silahlı çetenin Başbakan Henry’yi şehre gelmemesi mevzusunda uyardığı anlatılarak, söz mevzusu ziyaretin tehditlere karşın yapıldığı açıklandı.

Haiti de Başbakan Henry e suikast girişimi #1

DEVLET BAŞKANI SUİKASTLE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise, geçtiğimiz yıl 7 Temmuz’da başkent Port Au Prince’de bulunan hususi rezidansında silahlı kişilerce düzenlenen suikast sonucu yaşamını kaybetmişti. Saldırıda Moise’nin eşi Martine Moise de yaralanmıştı.

Haiti de Başbakan Henry e suikast girişimi #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir