Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl süresince gözü benzer biçimde baktı

09.03.2022
Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl süresince gözü benzer biçimde baktı3 yıl ilkin trafik kazası geçirerek yatağa mahkum olan eşi Şerafettin Barut’a bakan Mutluluk Barut, 40 bin TL bulunması halinde takılacak protezle eşinin yine yürüyebileceğini söylemiş oldu.


Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı

Hakkari’nin Yüksekova ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Kamışlı köyünde yaşayan sekel hastası Şerafettin Barut, 3 yıl ilkin geçirdiği kaza sonucu koltuk değneğine mahkum oldu.

Şerafettin Barut, eşi Mutluluk Barut (39) yardımıyla hayata tutundu.

Tüm zorluklara karşın eşinin giyiminden yemeğine tüm gereksinimlerini gideren Mutluluk Barut, protez takılması için yardım beklediğini belirterek şu sözleri kaydetti:

“Eşimin ayağı kesilecek ve bunun için eğer 40 bin TL bulunursa eşime protez ayak takılacak. Her şeyi çocuklarım için isterim. Eşim 3 yıl ilkin kaza yaptı. 3 senedir bu durumda. Ben de 3 senedir asla sıkılmadan tüm zorluklara karşın eşimin yemeğini, giyimini ve tüm gereksinimlerini yerine getiriyorum. Evet bu durum zor fakat onu asla öyleyse bırakmaya gönlüm varmıyor.

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl süresince gözü benzer biçimde baktı VİDEO

“YAŞADIĞIM SÜRECE EŞİME GÖZÜM GİBİ BAKACAĞIM”

Benim tek bir isteğim var yetkililerden ve hayırseverlerden, eşimin ayağına protez ayak takılması için yardım istiyoruz. Ben bunun üstüne ev işimi de yapıyorum ve 3 çocuğuma da bakıp okula gönderiyorum. Ben yaşadığım sürece eşime gözüm benzer biçimde bakacağım.”

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #1

“ARTIK YÜRÜYÜP ÇALIŞMAK İSTİYORUM”

3 senedir bu durumda bulunduğunu belirten Şerafettin Barut ise, “Evvelde aslına bakarsan engelliydim. Bunun üstüne kaza geçirdim. Şimdi ayağımın kesilmesi gerekiyor, o da maddi durumumuz olmadığı için yapamıyoruz. Eğer 40 bin TL bulursam gidip ameliyat olacağım ve ben de protez taktığımda aynı öteki insanoğlu benzer biçimde güzel bir halde yürüyeceğim. Artık çocuklarıma çalışıp kendim bakacağım. Tanrı eşimden razı olsun 3 senedir aynı çocuklar benzer biçimde bana bakıyor. Yemeğimi, giyimimi ve tüm ihtiyaçlarımı birebir gideriyor. Tüm zorluklara karşın ve bunun üstüne 3 çocuğuna da gözü benzer biçimde bakıyor. Devletimiz sağ olsun bizlere her ay 840 TL ödeme yapıyor, fakat bu da bir aile için asla yetmiyor. Tek bir isteğim var yetkililerden ve hayırseverden, yardım eli umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #2

“BABAM İÇİN PROTEZ AYAK İSTİYORUZ”

Babalarının durumuna üzüldüklerini belirten İrşat Barut da, “Ben 7. derslik öğrencisiyim. Benim babam 3 yıl ilkin kaza yaptı. Şu an babama çocuklar benzer biçimde annem bakıyor. Ikimiz de bu duruma üzülüyoruz. Hayırseverden babam için protez ayak istiyoruz. Ben babamın bu halini gördükten sonrasında okuyup tabip olacağım. Şu sebeple babamın 3 senedir ne kadar güçlük çektiğini iyi biliyorum.” şeklinde konuştu.

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #3

SEKEL NEDİR

Bir hastalıktan sonrasında geriye kalan işlev ve doku bozukluğu, sekel olarak bilinmektedir. Bu bağlamda birçok değişik hastalık ile birlikte kırık ve çıkık üstünden de geride kalmış işlev ile doku bozukluğu olarak öne çıkmaktadır.

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #4

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #5

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #6

Hakkari’de, sekel hastası eşine 3 yıl boyunca gözü gibi baktı #7

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.