Hava Sporları yarışlarına Alaşehir damgası

08.04.2022
Hava Sporları yarışlarına Alaşehir damgasıManisa’nın Alaşehir ilçesinde 28 öğrencinin katılmış olduğu ‘Hava sporları, hava modelciliği ve uzay modelleri’ İl Birinciliği yarışmaları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Yarışmalarda Alaşehirli öğrenciler 3 kategoride de birinciliği kazanmıştır.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafınca düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Etkinlik Programı çerçevesinde Hava Sporları, Hava Modelciliği, Uzay Modelleri (Roket) il birinciliği yarışmaları Alaşehir’de yapılmış oldu. Alaşehir Killik Mahallesi’nde üç kategoride meydana getirilen Model Roket yarışmasında, 28 yarışmacı dereceye girebilmek için yarıştı.

 

Yıldız Kızlar kategorisinde Alaşehir Hususi Üstek Ortaokulu talebesi Elif Toker birinci, Turgutlu Hasan Üzmez Ortaokulu talebesi Akile Cansu Akıncı ikinci olurken, aynı okuldan Ayşenur Ersöz üçüncü, Arzu Nisa Yıldız dördüncü oldu.

 

Genç Kızlar kategorisinde Alaşehir Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Ayten Yaramış birinci, Yazgı Günay ikinci, Hacernaz Kaya üçüncü, Aynur Argın dördüncü oldu.

 

Genç Erkekler kategorisinde Alaşehir Ahmet Altan Anadolu Lisesi talebesi Yusuf Güvenli Yapıt birinci, Turgutlu Senem Aka Anadolu Lisesi talebesi Bünyamin Çetin ikinci, Alaşehir Ahmet Altan Anadolu Lisesi talebesi Muhammet Özdemir üçüncü ve Alaşehir Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi talebesi Yakup Toktur dördüncü oldu.

 

Dereceye giren öğrenciler 22 Mayıs 2022 Pazar günü Eskişehir’de düzenlenecek Türkiye Şampiyonasında Manisa’yı temsil edecek.

 

Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara ödüllerini Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun verdi. Abdullah Uçgun, sporcu öğrencilerle bir süre söyleşi ederek, “Spor, öğrenciler ve cemiyet için toplumsal çevreninin genişlemesini, saygı ve sevgi duymayı, yeni yeni dost gruplarının oluşmasını sağlar. Sizleri spor etkinliklerine katıldığınız için kutluyorum. Devletimiz bu tür toplumsal etkinliklere destek vermeye devam edecektir.” dedi.YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.