HDP’li Gergerlioğlu’na yitik askerin ailesinden tokat benzer biçimde yanıt

22.11.2022
HDP’li Gergerlioğlu’na yitik askerin ailesinden tokat benzer biçimde yanıt


Girmiş olduğu çatışmanın arkasından haber alınamayan Düzceli Mustafa Bazna’nın ailesi, evlatları ile ilgili paylaşım meydana getiren Gergerlioğlu’na “HDP benzer biçimde bir partiden medet ummayız” diyerek yanıt verdi.

Düzce merkeze bağlı Çay Mahallesi’nde oturan Bazna ailesinin evlatları Mustafa Bazna, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafınca Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit operasyonuna katıldı.

Girmiş olduğu çatışmanın arkasından Piyade Uzman Çavuş Mustafa Bazna’dan, tekrar haber alınamadı.

Gergerlioğlu paylaşım yapmış oldu

Aile oğullarından gelecek haberi beklerken, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu toplumsal medya hesabında paylaşım yaparak, “Yeğenim Mustafa Bazna Zap bölgesinde uzman askerdi. Kendisinden 15 gündür haber alamıyoruz ve meydana getirilen açıklamada yitik şehit yada tutsak alınmış olabileceğini söylüyorlar. Akıbetini öğrenmek istiyoruz, Bizlere başvuran Çorumlu aile evlatlarının akıbetini soruyor.” dedi.

İHA’nın haberine nazaran; Gergerlioğlu, Mustafa Bazna’nın dayısından, kendisine talep geldiğini iddia ederek, paylaştığını belirtti.

HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #1

Aile tepki gösterdi

Gergerlioğlu’nun paylaşımı sonrası Bazna ailesi, HDP’li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na tepki gösterdi.

“Devletimizin devamlı yanımızda bulunduğunu bildirdiler”

Mustafa Bazna’nın ağabeyi Mehmet Bazna, kardeşinin durumunun siyasete alet edilmemesini isteyerek, “Bu ayın 15’inde Salı günü saat 12.00 sıralarında valimiz, güvenlik müdürümüz tüm birimler ailemize gelmiş olarak mevzunun detaylarını anlattılar. Kardeşimin operasyonda ulaşılamadığını, kurtarma çalışmalarının devam ettiğini bildirdiler.

Devletimizin devamlı yanımızda bulunduğunu bildirdiler. Bu süreçten sonrasında artık devletimizin tüm birimleri ve kademeleri yanımızda olmaya devam etti. Bakanlıklarımız, kurmay başkanlığımız, askerlik şubelerimiz bizimle irtibata geçti.

Yitik askerin ailesi: HDP benzer biçimde bir partiden medet ummayız VİDEO


“Hiçbir şekilde HDP benzer biçimde bir partiden medet ummayız”

Cumhurbaşkanımıza kadar bu vaka intikal etti. Hepsi yanımızda oldu. Ben Türkiye Değişiklik Partisi Merkez ilçe Başkanı olarak vazife yapıyorum. Sadece biz mevzuyu siyasete alet etmek istemedik. Hiçbir izahat yapmadık ya da siyasal partilerle irtibata geçmedik. Bunu siyasal araç-gereç haline getirmek isteseydik, genel başkanımız Mustafa Sarıgül’le bir basın açıklaması yapardık fakat insanların ulusal duyguları, bu şekilde durumlardaki hassasiyetleri üstünden politika yapmak istemiyoruz.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun tweetini gördük ailecek oldukca üzüldük. Dayısının kendisine başvurduğunu, ailenin askerin akıbetini öğrenmek istediğini yazmış. Hiçbir şekilde bu şekilde bir talebimiz olmadığı benzer biçimde, bizim dayımızda yok. Bin canımız olsa binini de veririz fakat hiçbir şekilde HDP benzer biçimde bir partiden, ya da onun vekilinden medet ummayız.” dedi.

HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #2

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti devamlı bizim yanımızdadır”

Baba Ramazan Bazna ise devlete sonsuz güvendiklerini söyleyerek, “Ben evladım üstünden siyasal oluşumların, hele hele HDP benzer biçimde bir oluşumun rant sağlamasını ve benim acımın üstünden provokasyon yapmış olup belli bir çıkar sağlamaya emek harcamaları beni derinden üzmüştür.

Benim devletim kuvvetli bir devlettir. Daima yanımızdadır, devamlı yanımızda olmuştur. Bu ilelebet bu şekilde olacaktır. Ben birilerinin kalkıp benim acımın, yasımın üstünden rant sağlamaya emek vermesi tinsel değerlerimin hiçe sayılması içimi acıtmıştır. Bunun bu şekilde olmasından büyük hastalık duydum.

Benim bu insanlarla, bu şekilde bir oluşumla ne benim ne evlatlarımın hiçbir şekilde alakası olması imkansız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti devamlı bizim yanımızdadır. Ben oğlumun yitik bulunduğunu düşünmüyorum. Oğlum bir operasyondadır. Süreç uzun bir süreçtir. Biz kudretli Türk devletine, cumhuriyetimize, askerimize, polisimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize sonsuz güveniyoruz. Gerekeni esasen yapıyorlar, yapacaklarını da biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Vatanı olmayanın; evladı, namusu, bayrağı olmaz”

Baba Bazna ek olarak, 6 oğlu ve kendisinin vatan için seve seve can vereceğini dile getirerek “6 tane oğlum var, altısı da bırak altısını benim kendi bedenimde her şekilde vatana feda olsun. Vatanı olmayanın; evladı, namusu, bayrağı olmaz. Kimliği de olmaz. Kimliksiz bir insan düşünülmediği için ilkin benim her şeyden ilkin kendi canımdan ilkin de vatanım gelir. Hepimiz bunu bu şekilde bilsin. Kimse benim evlatlarım üstünden provokasyon yapmasın.” şeklinde konuştu.

HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #3

HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #4

HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #5

HDP’li Gergerlioğlu’na kayıp askerin ailesinden tokat gibi cevap #6

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.