HDP’li vekil Semra Güzel’in fezlekesi Meclis’e ulaştı

12.01.2022
HDP’li vekil Semra Güzel’in fezlekesi Meclis’e ulaştı2017 senesinde öldürülen terörist ile fotoğrafları ortaya çıkan HDP’li vekil Semra Güzel’in, dokunulmazlık dosyası Meclis’e ulaştı.


HDP'li vekil Semra Güzel'in fezlekesi Meclis'e ulaştı

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in, terör kampında öldürülen sevgilisi ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİSTLE FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Fotoğrafların, 2017’de öldürülen 4 teröristten Volkan Bora’nın cep telefonunda meydana getirilen incelemede bulunmuş olduğu ve fotoğrafların Şimal Irak’ta çekilmiş olduğu tespit edildi.


FEZLEKE HAZIRLANACAĞI DUYURULDU

Fotoğrafların yayılmasının arkasından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçerek, HDP’li Semra Güzel hakkında fezleke hazırlayacağını duyurdu.

HDP li vekil Semra Güzel in fezlekesi Meclis e ulaştı #1

MECLİS’E ULAŞTI

Bu gelişmelerin arkasından ise, HDP’li vekilin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı fezlekesinin Meclis’e ulaşmış olduğu bildirildi.

MUSTAFA ŞENTOP AÇIKLAMA YAPTI

Öte taraftan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Semra Güzel’in terörist sevgilisiyle ortaya çıkan fotoğraflarına ilişkin izahat yapmış oldu.

“DOKUNULMAZLIĞIN KALDIRILMASI GEREKİR”

Şentop açıklamalarında, “Belgenin içinde bulunmuş olduğu dosya var mı diye bakacağız. Kişisel kanaatim bilhassa anayasal düzene karşı işlenen suçlar bakımından ve ağır bir suçlama içeren dosyalarla ilgili dokunulmazlığın kaldırılması ve yargılamanın önünün açılması gerekir diye düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

HDP li vekil Semra Güzel in fezlekesi Meclis e ulaştı #2

HDP li vekil Semra Güzel in fezlekesi Meclis e ulaştı #3

HDP li vekil Semra Güzel in fezlekesi Meclis e ulaştı #4

HDP li vekil Semra Güzel in fezlekesi Meclis e ulaştı #5

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir