Hekimsen’den ‘Doktorlara tabanca ruhsatı verilsin’ talebi

12.07.2022
Hekimsen’den ‘Doktorlara tabanca ruhsatı verilsin’ talebiHekimsen’e bağlı doktorlar, sağlıkta sertliği önlemek adına bir talep sıralaması hazırladı. Sıhhat Bakanlığı’na iletin listede ‘Doktorlara tabanca ruhsatı verilesin’ maddesi dikkat çekti.

Konya Kent Hastanesinde görevi başlangıcında silahlı hücum sonucu öldürülen Uzman Dr. Ekrem Karakaya’nın vefatı, tüm sıhhat sektörünü derinden üzdü.

Karakaya’nın vefatının peşinden bazı doktorlar, durumu protesto ederek iş bırakma eylemi düzenlerken bazı doktorlar ise taleplerini dile getirdi.

Doktor ve Öteki Sıhhat Çalışanları Kamu Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Sendikası (Hekimsen), Sıhhat Bakanlığı’na talep sıralaması yolladı.

‘Doktorlara tabanca verilsin’ talebi

Toplumsal medya hesabından paylaşılan “Sağlıkta Sertlik için Acil Tedbir Önerilerimiz” başlıklı yazıda, doktorlara oldukca düşük vergilerle tabanca ruhsatı verilmesi ve elektromanyetik silahların sıhhat kurumlarında yaygınlaştırılması istendi.

Verilen önerilerden en dikkat çekeni ise şu oldu:

Hekimlerden isteyenlere öteki birçok devlet personeline yapıldığı benzer biçimde oldukca düşük vergilerle tabanca ruhsatı verilmesi, elektromanyetik silahların sıhhat kurumlarında yaygınlaştırılması, ASM’lerde de asgari elektromanyetik silahlı güvenlik görevlisi istihdamının sağlanması. ifadeleri kullanıldı.

Büyük tepki geldi

Gösterilen bu bildiriye toplumsal medyadan,  hekimler ile hastaların karşı karşıya getirileceği endişesinden dolayı büyük tepki geldi.

Hekimsen den  Doktorlara silah ruhsatı verilsin  talebi #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.