Hem 20 yaş gençleştiriyor hem de kalbi koruyor! İşte o mucize ötesi gıda…

23.11.2022
Hem 20 yaş gençleştiriyor hem de kalbi koruyor! İşte o mucize ötesi gıda…


Yararları saymakla bitmeyen yeşil zeytin, 20 yaş gençleşmenize destek oluyor ve kalbi koruyor. Besleyici özelliği olması ile dikkati çeken yeşil zeytin, tok tutmaya da katkı veriyor.

Hem 20 yaş gençleştiriyor hem de kalbi koruyor! İşte o mucize ötesi besin...

Sıhhatli beslenmek için, hangi besinlerin sıhhatli hangilerinin de sağlıksız bulunduğunu çözümleme etmek gerekiyor. Bazı besinler vücudumuz için dost olurken, bazıları ise sağlığımızı negatif etkiliyor.

Egzersiz yapmayı da sıhhatli beslenmenin yanına koyarsanız, her geçen gün daha dinç olabilirsiniz. Bu sıhhatli besinlere bir örnek vermek gerekirse, yeşil zeytini ilk sıralara koyabiliriz.

Yeşil zeytin lezzeti ve yararları ile öne çıkıyor. Her insanın sevmiş olarak tükettiği ve masalardan tamamlanmamış etmediği yeşil zeytin yardımıyla, 20 yaş daha genç gözükebilirsiniz.

Cilde iyi gelen yeşil zeytinin faydası doğal ki bu kadarla sınırı olan kalmıyor. Birbirinden değişik yararları olan yeşil zeytini artık daha sık tüketmeniz gerekiyor.

Bazı besinler bazı kişilere iyi gelmeyebilir. Alerjik reaksiyonlar sebebiyle, problemler oluşabilir.

Bu detaylara dikkat ederek, yeşil zeytini güvenle ve sevmiş olarak tüketebilirsiniz.Bilhassa aşağıda yer edinen 5 mühim faydası, tüketim mevzusunda daha cazip olacaktır.

Yeşil zeytinin 5 faydası

Cilt hastalıklarını önleyen yeşil zeytin, karaciğerin yağlanmasına da engel oluyor. Yeşil zeytin karaciğerin yağlanmasını önleyerek akne ve sivilce oluşumunun önüne geçiyor.

Ek olarak yeşil zeytin E vitamini yardımıyla, saçların koparak dökülmesini engelliyor.Yıpranmış saçlardan kurtulmak ve daha bakımlı saçlara haiz olmak da bu sayede mümkün oluyor.

Doymamış yağ asitleri bakımından varlıklı olan yeşil zeytin, kalbi koruyor ve kalp krizlerinin önüne geçiyor. Ihtimaller içinde kalp hastalıklarına engel oluyor.

Kanser ve tümör oluşumunu engellemiş olan yeşil zeytin, hem de eklem ve romatizmal ağrılara iyi geliyor.

Hem 20 yaş gençleştiriyor hem de kalbi koruyor! İşte o mucize ötesi besin... #1

İçerdiği maddeler yardımıyla kan hücrelerini dengeler. Bilhassa şeker miktarının yükselmesini engeller. Bu sayede şeker hastalarının bile kolaylıkla tüketebileceği bir besindir.

Hem 20 yaş gençleştiriyor hem de kalbi koruyor! İşte o mucize ötesi besin... #2

100 gram yeşil zeytin için;

  • Karbonhidrat 2.8 g
  • Lif 0.0 g
  • Protein 1.5 g
  • Yağ 13.5 g
  • Kolesterol 0.0 mg
  • A Vitamini 300.0 IU
  • C Vitamini 0.0 mg
  • Potasyum 45.0 mg
  • Kalsiyum 90.0 mg
  • Demir 2.0 mg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.