Her gün sarımsak yiyecek için 5 niçin

11.01.2022
Her gün sarımsak yiyecek için 5 niçinSıhhat için lüzumlu gıdalardan olan ve yararları birçok emek harcama ile kanıtlanan sarımsaklar, yiyecekleri zenginleştirmeye ek olarak birçok sıhhat problemini hafifletmek için de kullanılabiliyor.


Her gün sarımsak yemek için 5 neden

Bir süper besin olarak kabul edilen sarımsak irin önleyici, antiseptik ve antibakteriyeldir. Bunlara ek olarak, fena kolesterolü ve kandaki lipid seviyesini düşüren besinler açısından zengindir.

Sarımsakları pişirme ile bozulabilen etken içinde ne olduğu olan allisin içinde ne olduğu sebebiyle pişmeden tüketmek en iyisidir. Allisini daha etkili hale getirmek için tüketmeden ilkin ezilmesi de tavsiye edilir.

Sarımsağı günlük beslenmenize ve yiyecek tariflerinize dahil etmek için pek oldukca niçin vardır.

Her gün sarımsak yemek için 5 neden #1

HER GÜN SARIMSAK YEMEK İÇİN 5 NEDEN

İşte rejiminize her gün sarımsak eklemek için 5 mühim niçin:

Fena Kolesterolü Düşürür

Fena kolesterol seviyelerini düşürme özelliği yardımıyla sarımsak, vücudu kalp ve damar hastalıklarından korumaya destek sağlar. Sarımsağın kolesterol seviyesini düşürücü tesirini gösteren birçok emek harcama vardır. Günde yarım diş sarımsak tüketmek kan kolesterol seviyelerini düşürür.

Gerilim Seviyelerini Dengeler

Hipertansiyonu olan kişiler için sarımsağın tansiyonu düşürmede etkili olduğu birçok çalışmayla gösterilmiştir. Sarımsak aslı, tansiyonda düşüş elde eden polisülfidler yardımıyla tansiyonu dengeleme potansiyeline haizdir.

Bağışıklık Sistemini Sağlamlaştırır

Birçok emek harcama sarımsağın içindeki etken bileşiklerin bağışıklık sistemi üstünde pozitif yönde etkisinde bırakır oluşturduğunu göstermetkedir. Sarımsaklar makrofajlar yada lenfositler şeklinde belirli hücre tiplerini uyararak bağışıklık sisteminin işleyişini iyileştirir. Sarımsakta antifungal, antibakteriyel ve bununla beraber antiviral özellikler vardır.

Soğuk Algınlığını Önleyebilir

Bu nebat, soğuk algınlığını da önleyen biyokimyasal bileşimi olan allisin yardımıyla ek olarak öksürüğe umar olur. Araştırmalar bunu doğrulamaktadır. 12 haftalık bir süre süresince günde bir kapsül sarımsak takviyesi alanların soğuk algınlığı riskinin daha düşük olduğu ve enfekte olduklarında daha süratli iyileştikleri görülmüştür.

Zayıflamaya Destek Olur

Sarımsağın zayıflamaya destek olabileceğini biliyor muydunuz? Bu, yağ yakıcı termojenik tesiri sayesindedir. Sarımsağın vücut ağırlığını ve yağ dokusunu azaltabileceğini gösteren birçok araştırma vardır.

Her gün sarımsak yemek için 5 neden #2

SARIMSAKLI SU TARİFİ

İşte kanı temizleyecek ve fena kolesterolü ortadan kaldıracak rahat ve hazırlaması kolay bir tanım.

Malzemeler

– 1 bardak su

– 1 diş taze sarımsak

Tanım

Bir su bardağı suyu bir tencereye alıp kaynatın. Bir diş sarımsağı ezin ve ocaktan aldığınız kaynamış suya ilave edin. Birkaç dakika demlenmesine izin verin ve günde iki ila üç bardak için. Belirgin sarımsak tadını hafifletmek için bir çay kaşığı bal ve birkaç damla limon ekleyebilirsiniz.

Sarımsak kan hastalığı olan, kan sulandırıcı tedavi gören yada ameliyat olması ihtiyaç duyulan kişilere önerilmez.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler