Her sahurda limonlu su içmenin süper tesirleri

04.04.2022
Her sahurda limonlu su içmenin süper tesirleriKuvvetli bir C vitamini deposu olan limonu sahurda tükettiğiniz su ile beraber içmenin inanılmaz yararları bulunuyor. İşte sahurda limonlu su içmenin mucize tesirleri…


Her sahurda limonlu su içmenin süper etkileri

Çeşitli kullanım alanlarıyla sağlığa binbir yarar elde eden limon, Ramazan ayının da kurtarıcısı sayılabilir.

Limon, ödem giderici ve toksinleri attırıcı olması ile de sahur sofralarının eğer olmazsa olmazları içinde.

Potasyum, folik asit, bakır, magnezyum ve lif barındıran limonlu ılık su tüketmek, C vitamini değeriyle vücuda yarar sağlarken, su ihtiyacını yok etmede de destek oluyor.

Gün içinde sıvı kaybı sebebiyle çeşitli rahatsızlıklar yaşamamak adına kaliteli su tüketimi ehemmiyet arz ediyor.

Peki limonlu su ne işe yarar? Limonlu su içmek neye iyi gelir? Limon suyunun yararları nedir? Sahurda limonlu su içilir mi? İşte yararları…

SAHURDA LİMONLU SU İÇMENİN FAYDALARI

Limon, haiz olduğu yüksek oranda C vitamini, antioksidan madde ve mineraller yardımıyla en yararlı ve şifalı meyvelerin başlangıcında geliyor. Sadece asidik oranının yüksek olması limonu tek başına tüketmeyi kimileri için zor kılabiliyor. Bu aşamada içme suyunuza katacağınız limon parçaları ile limonun yararlarından yararlanmak mümkün.

Limonlu su tüketimi, kabızlık ve hazımsızlık benzer biçimde sorunların tedavisinde kullanılabilecek bir yöntemdir. Sahurda ılık suya limon dilimleri ilave ederek kabızlıkla savaşım edebilirsiniz.

Limon C vitamini açısından varlıklı bir gıda olduğundan suyla beraber tükettiğimizde bağışıklığımızı güçlendirecektir.

Aç ve susuz saatlerin arkasından bağışıklık sisteminizin gereksinim duyan desteği elde edecektir. Limonlu su tüketimiyle suyun vücutta tutulmasını sağlarken oluşabilecek böbrek taşlarının da ağrısız bir halde vücuttan atılmasına destek olabilirsiniz.

Limon potasyum içerikli bir meyvedir ve limonlu su içerek depresyon, kaygı bozukluğu ve stres benzer biçimde durumlarla etkin bir halde savaşım edebilirsiniz.

Öte taraftan limon sahurdan iftara kadar vücudunuzun ferah hissetmesine vesile olacaktır.

Her sahurda limonlu su içmenin süper etkileri #1

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.