“Hiçbir yerde yok” diyerek duyurdu: Son seçim anketi neticelerinden ses getirecek rakamlar! En yakın rakibiyle arasındaki fark dikkat çekti

31.08.2022
“Hiçbir yerde yok” diyerek duyurdu: Son seçim anketi neticelerinden ses getirecek rakamlar! En yakın rakibiyle arasındaki fark dikkat çekti


Gelecek yıl gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili siyasal partiler çalışmalarını hızlandırdı. Araştırma şirketleri de halkın nabzını yoklayarak seçimlere dair kamuoyu yoklamalarını sürdürüyor. AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanı Mustafa Şen, pek oldukca anket yaptırdıklarını ifade ederek AK Parti’nin oy oranı hakkında “Bir tanesi 36 küsur buluyor, bir tanesi 37, diğeri de 37 küsur buluyor. Bu sıralar 36-38 aralığındayız” diye konuştu. Şen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oy oranına değinirken ise “45’e yakın oy alıyor. En yakınındakine 2-2,5 kat fark atıyor” dedi. Öte taraftan, Şen anketlerde yeni bir modelleme yaptırdığını ve hiçbir yerde olmadığını dile getirdi.

thumbs_b_c_30d9a2ef2b955a9e80b0b0b943b66d52

“YUKARI İLERLEYECEK”

Mustafa Şen, A Haber’de katılmış olduğu bir programda, yaptırdıkları anketlere ilişkin açıklamalar yapmış oldu. AK Parti’nin birinci sırada çıktığını belirten Şen, şu ifadeleri kullandı:

“Pek oldukca anket yaptırıyoruz. Aslına bakarsak ben oran vermem fakat bir tanesi 36 küsur buluyor, bir tanesi 37, diğeri de 37 küsur buluyor. Bu sıralar 36-38 aralığındayız. Bunun yukarıya doğru ilerleyeceğini düşünüyorum.”

“YENİ BİR MODELLEME”

Şen, ekonomide yeni tedbirler alındığını ve bu yolla enflasyonun düşmesi ve fiyat istikrarı sağlanması halinde oy oranlarının yükseleceği fikrini belirterek şunları söylemiş oldu:

“Cumhur İttifakı oylarını birazcık daha yükseltecek. Ben ek olarak bir şey daha yaptırıyorum. Bir tek ekonomik verileri kullanarak, vatandaşa siyasete bir şey sormuyorum. Ekonometrik verilerle bir çözümleme yaptırıyorum. Siyasal sual yok. Yeni bir modelleme bu ve hiçbir yerde yok. İlginç bir halde seçim neticelerini olduğu benzer biçimde veriyor. O da aralık ayını gösteriyor.”

thumbs_b_c_01c9856f13944d51a236c2c95e9f92ed

“ALTILI MASADAKİ GENEL BAŞKANLARIN DA OYLARI ÇIKIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın anketlerde birinci sırada yer aldığını belirten Şen, şöyleki konuştu:

“Birinci sırada Erdoğan çıkıyor, 45’e yakın oy alıyor. En yakınındakine 2-2,5 kat fark atıyor. Sonrasında başka adlar çıkıyor. Altılı masadaki genel başkanların da oyları çıkıyor, minik minik yüzde 1-2.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu 'Emin olun' diyerek duyurdu: Cumhurbaşkanı...Kılıçdaroğlu ‘Güvenli olun’ diyerek duyurdu: Cumhurbaşkanı…
Skandal paylaşımlar! Tomar tomar dolar, kadınlar ve silah...Skandal paylaşımlar! Tomar tomar dolar, bayanlar ve tabanca…
Thodex’in yakalanmıştı! Yeni detaylar ortaya çıktıThodex’in yakalanmıştı! Yeni detaylar ortaya çıktıYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.