Hintli gelin ve İngiliz damat Muğla’da 2 gün 2 gece düğün yaptı!

Muğla’nın Menteşe ilçesinde İngiliz damat ile Hintli gelin iki gün iki gece geleneklerine uygun bir düğünle dünya evine girdi. HABERE AİT …

03.12.2021
Hintli gelin ve İngiliz damat Muğla’da 2 gün 2 gece düğün yaptı!

Muğla’nın Menteşe ilçesinde İngiliz damat ile Hintli gelin iki gün iki gece geleneklerine uygun bir düğünle dünya evine girdi.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Son birkaç yıldır birçok yabancı turist görkemli bir düğün için Türkiye’ye gelmeyi tercih ediyor. Özellikle Antalya ve Bodrum gibi sahil kentlerinin sıklıkla tercih edildiği düğünler için bu defa İngiliz ve Hintli çift Muğla’ya gelmeyi seçti. 

Muğla’nın Menteşe ilçesinde yer alan Yenice Mahallesi’nde 5 gün konaklamalı, 2 gün 2 gece düğün töreni gerçekleştiren İngiliz ve Hintli çiftin düğün için kırsal bir mahalleye gelmesi herkesi şaşırttı. İngiliz damat Alex ve Hintli gelin Jas, 50 kişinin katıldığı iki ayrı düğün töreni gerçekleştirdi.

Geleneklere uygun bir şekilde yapılan düğün töreninin iç mekan, dış mekan hazırlıkları, kına yakma, damat tıraşı gibi tüm hazırlıkları Muğla’da gerçekleştirildi. Hindistan’dan ilk defa düğün için gelen grubu ağırladıklarını söyleyen işletme sahibi Çağlar Bozkurt, şu ifadeleri kullandı:

“50 kişilik bir grup olarak geldiler. 5 günlük konaklama süreçleri oldu. Bunun içinde 2 günlük bir düğün seremonisi oldu. Bizden istedikleri kendilerine özgü dekorlar yapmamızdı. Burada damat tarafı İngiliz idi, gelin tarafı Hintli idi. Her iki kültür için de ayrı ayrı mekanlar hazırladık. Ayrı ayrı dekorlar yaptık.”

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.