Hitman 3 yapımcısından Steam kullanıcılarına müjde!

27.01.2022
Hitman 3 yapımcısından Steam kullanıcılarına müjde!


Hitman triosunun yapımcısı IO Interactive, bugün yapmış olduğu açıklamayla Steam kullanıcılarına Hitman 3 için bir ekip parasız içeriğin sunulacağını resmen duyurdu.

Hatırlayacağınız suretiyle Hitman oyuncuları, yapımın Game Pass’te parasız bir halde sunulduktan kısa bir süre sonrasında Steam’de satışa sunulmasından ve uzunca bir süre Epic Games Store’a hususi kalmasından oldukça şikeyetçi olmuştu. Steam kullanıcıları, Hitman 3’ü negatif oy bombardımanına tutarak protesto etmişlerdi.

Hitman 3, Steam kullanıcılarının hışmına uğradı!


Hitman 3, Steam kullanıcılarının gazabına uğradı!

Geçtiğimiz günlerde Game Pass sistemine dahil edilen Hitman 3, Steam kullanıcıları tarafınca negatif oy bombardımanına tutuldu.

Hitman 3 yapımcısı, oyuncuların gönlünü alacak

Bildiğiniz benzer şekilde Hitman 3’ün Steam sayfası bir süredir sinirli hayranların adeta bombardımanına organik olarak tutuluyor. Oyunun 2021 yılının Ocak ayında Epic Games Store’da piyasaya sürüldüğü 50 dolar (Türkiye’de 299 TL) etiketiyle piyasaya sürülmesi oldukça tepki çekmiş durumda. Averaj 1 senenin peşinden herhangi bir indirimle sunulmayan oyunun; Standart, Deluxe, Seven Deadly Sins, Trilogy, Trilogy Gold benzer şekilde birçok değişik paketle ve kafa karıştırıcı içeriklerle sunulması da ek olarak eleştiri mevzusu oldu.

Bugün itibarıyla IO Interactive’in resmi blog sayfası vasıtasıyla bir gönderi paylaşan yapımcı, Hitman 3’ün Steam çıkışının planlarındaki benzer şekilde olamadığını itiraf etti. Serinin son oyununu Steam’e yeni içeriklerle getirmeyi planladıklarını, buna karşın hem oyuncuların hem de kendi beklentilerini karşılayamadıklarını söylemiş oldu. IO, Steam oyuncularından özür dilemek için Hitman 3’ü 19 Şubat 2022’den ilkin satın alan her insana parasız yükseltme hakkı verileceğini deklare etti.

27 Ocak 2022 tarihinden itibaren tüm Hitman 3 Standard Edition sahipleri, Hitman 3 Deluxe Edition’a parasız yükseltme alacaklar. Tüm Hitman 3 Deluxe Edition yada Hitman Trilogy sahipleri ise Yedi Ölümcül Günah Koleksiyonu’na parasız bir halde haiz olabilecekler.

Hitman 3

Düzgüsel olarak IO Interactive’in bu çabası oldukça pozitif yönde görünse de burada değişik bi durum da ortaya çıkıyor: Oyunun en üst sürümü olan Yedi Ölümcül Günah Koleksiyonu‘nu satın almış olan oyuncular, bu durumda fazladan bir ücret ödemiş durumda olacaklar. Keza Epic Games Store oyuncuları da niçin fazladan ücret ödediklerini sorgulayabilirler. Yapımcının, doğabilecek bu mağduriyetler mevzusunda ne yapacağı ise merakla ümit ediliyor.

Peki sizler Hitman 3 ve sorunlu Steam çıkışıyla ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.