Honda ve Acura modelleri tarih hatası ile gündemde

10.01.2022
Honda ve Acura modelleri tarih hatası ile gündemde


Microsoft Exchange sunucuları, 1 Ocak 2022’de erişim problemi ile gündeme geldi. Bazı Honda ve Acura sahipleri, araçlarındaki saatin 2022 yerine 2002 yılını gösterdiğini deklare etti. Tarih hatası sebebiyle gündeme gelen şirket, mevzu hakkında açıklama yapmış oldu.

Jalopnik’in raporuna gore, Honda ve Acura modellerinde dijital saat problemi meydana geldi. Neredeyse probleminin sebebi açıklanmasa da kullanılan navigasyon sistemi sebebiyle ortaya çıkmış olduğu tahmin ediliyor.

Togg, blockchain platformu Ava Labs ile anlaşma sağladı!


Togg, blockchain platformu Ava Labs ile antak kalma elde etmiş oldu!

CES 2022 fuarında yeni konsept aracını tanıtan Togg, firmanın gelecek vizyonu doğrultusunda meydana getirilen planları hayata geçiriyor.

Honda sözcüsü: “Yaşanmış olan tarih hatasını çözmek birkaç ayı bulabilir.”

Hangi yıllarda üretilen modellerin bu hatadan etkilendiği bilinmiyor. Kullananların forumlarda açmış olduğu mevzular göz önünde bulundurulduğunda, ABD ve İngiltere’de 2006 ile 2014 yılları aralığında piyasaya sürülen modellerde yaygın olduğu düşünülüyor.

Honda sözcüsü: "Yaşanan tarih hatasını çözmek birkaç ayı bulabilir."

Bazı araçlarda navigasyon sisteminde yer edinen hatanın haricinde radyo saatinde de benzer probleminin yaşandığı belirtiliyor. Kullanıcılar, tarih ve saati manuel olarak değiştirmeye çalışsa da sistemin bu değişimleri kaydetmediğini fark etti.

Honda sözcüsü Chris Naughton The Verge’e verdiği demeçte, “Honda ABD olarak, navigasyon sistemleriyle donatılmış bazı eski Acura ve Honda modellerinde saat göstergesiyle ilgili potansiyel bir endişenin farkındayız. Şu anda ihtimaller içinde karşı önlemleri belirlemek için bu problemi araştırıyoruz ve şu anda paylaşacak detaya ne yazık ki haiz değiliz. ” dedi.

CR-V Sahipleri adlı forumda mevzu hakkında detaylı bir açıklama yapılmış oldu. Bir Honda ABD temsilcisinin probleminin Ocak ile Ağustos 2022 içinde sorun yaşayabileceğini ve sistemin otomatikman düzeltileceğini söylediği açıklandı. Honda İngiltere sözcüsünün ise, “Honda teknik departmanı yaşanmış olan sorun ile ilgili çalışmalara başladı. Probleminin deposu tespit edildiğinde bunun iyi mi düzeltileceği hakkında servis bülteni yayınlayacağız.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.