Huawei Watch GT2 Pro: Bir mühendislik eseri

Kısa sürede akıllı saat sektörünün güçlü isimlerinden biri olmayı başaran Huawei, bu kez Watch GT ailesine yeni bir üye ekledi, Watch GT 2 ailesi Türkiye’de satışa sunuldu. Yaklaşık iki haftadır deneyimlediğim Watch GT 2 Pro, gerçekten de tam bir ‘premium’ akıllı saat olmuş.

14.10.2020
Huawei Watch GT2 Pro: Bir mühendislik eseri

Huawei Watch GT2 Pro Saat, gri ve siyah kayışlarla geliyor. Ben saati öncelikle bileğime taktığımda az önce söylediğim gibi gerçek bir ‘premium’ saati kolumda taşıdığımı hissettim. Watch GT 2 Pro, kesinlikle bu hissi sahibine veriyor. 1.39 inç AMOLED ekran kullanan saat, tam renkli bir ekrana sahip.

TASARIM

Suveyayanıklı bir yapıda olan Watch GT 2 Pro’nun en dikkati çeken yönlerinden biri kuşkusuz safir cam ve titanyum çerçeve kullanıyor olması. Zaten az önce bahsettiğim Premium klasik saat tasarımı, bu sağlam malzeme ile ortaya çıkıyor. Moh’s Ölçeği’ne göre bu saatte kullanılacak olan safir camın sertlik derecesi 9 düzeyinde. Yani bu haliyle elmastan sonra gelen en sağlam malzemeden söz ediyoruz. Saatin çerçevesi de titanyum malzemeden oluşuyor. Titanyum çerçeve ise saati çok daha hafif, sert ve ısıya veya soğuğa dayanıklı hale getirir. Elbette titanyum çerçeve hemde cilt dostu ve anti-alerjik yapısı ile da öne çıkıyor.

SAAT YÜZLERİ

Huawei Watch GT 2 Pro, saat yüzleri söz konusu olduğunda hayli zengin. Bir saat yüzünden sıkılıp diğer bir yüz kullanmak istediğinizde yapmanız gerekli olan tek şey ekrana kısa süre basılı tutmak. 200’den fazla saat yüzü uzun bir süre kullananları tatmin edecektir. Ayrıca One Hop özelliğini kullanarak da özelleştirebilme şansınız var.

huawei-watch-gt2-pro-bir-muhendislik-eseri

HUAWEİ WATCH GT2 PRO TAM BİR SAĞLIK ASİSTANI

Watch GT 2’ye göre Watch GT 2 Pro, çok daha iyi ölçümleme yapabiliyor. Yani elimizde artık çok daha yerinde ölçümler var. Nabız takibi, uyku izleme, kandaki oksijen değeri ölçümü, stres ölçümü gibi. 7/24 sağlığınızın takip edildiğini bilmek çok güzel.

Saatim kolumda uyumaveya alıştım. Uyku analizini yaptığını bildiğimden sabah kalkıp benim için oluşturulan uyku raporuna bakarak ne kadar süre uyuduğumu, derin uykumun ne kadar sürdüğünü, uykumun kaç kez bölündüğünü görebiliyorum. Ben bu saati takana kadar gerçekte ne kadar uyuduğumun farkında bile değilmişim onu fark ettim. Uyku raporu bir hayli detaylı ve TrueSleep 2.0 teknolojisi sayesinde uyku takibi çok daha ayrıntılı yapılıyor. Ve bundanda önemlisi uyku takibi konusunda Huawei’nin beni yönlendirmesi söz konusu. Saatim, uyku sürelerinde problem olduğunda bana neler yapmam gerektiğini bilimsel açıklamalarla yapıyor ve uyku kalitenizi artırmanız için 200’den fazla öneride bulunmayı ihmal etmiyor.

Akıllı saatleri erkekler kadar bayanlar da fazlaca kullanıyor ve Huawei de bunu unutmamış olacak ki Döngü Takibi özelliği de saate dahil edilmiş. Bu sayede adet verileri kayıt altına alınırken, bu toplanan veriler karşılaştırılabiliyor ve bu döngü takibi daha kolay bir hal alıyor.

huawei-watch-gt2-pro-bir-muhendislik-eseri

SPOR ASİSTANI

Watch GT 2 Pro, sağlık asistanı olduğu kadar iyi de bir spor asistanı esasında. Ben sabahları kimi zaman kısa yürüyüşler yaparım. Yürüyüş yapmaya başladıktan bir süre sonra Otomatik Egzersiz Tanıma özelliği sayesinde saatinizin yürüyüş yaptığınızı algılayıp size yürüyüş temponuzu takip etmenize imkan vermesi çok güzel. Ve geriye dönük olarak da yürüyüşe başladığınız noktayı baz alarak kayıt tutması da iyi düşünülmüş. Saatte bulunan yapay zeka, sizin o an hangi sporu yapmakta olduğunuzu anlayıp ona göre otomatik şekilde ayar yapması da çok ama çok önemli bir özellik.

Bu yürüyüşü yaptıktan sonra Huawei Watch GT2 Pro, bu yapmış olduğum egzersizin kaydını tuttuğu için bu kayda ulaşıp ne kadar mesafe yürüdüğümü, yürürken kalp atış temposunun nasıl olduğunu, ne kadar hızlı yürüdüğümü görebiliyorum.

İçerisinde 100’den fazla spor modülü var. Hatta kayak ve golf gibi yeni alt dalların da eklenmiş olması, saati daha da zenginleştirmiş.

huawei-watch-gt2-pro-bir-muhendislik-eseri

ÇAĞRI YANITLAMA, MESAJLARA DÖNME

SMS; WhatsApp dahil kullanmış olduğunuz uygulamalardan gelen bildirimleri anında saatinizin ekranında görebilirken, gelen çağrılara yanıt vermek veya söz gelimi hava durumuna bakmak istediğinizde elinizi cebinize atmanıza da gerek yok. Watch GT 2 Pro ile bir çok işinizi halledebiliyorsunuz.

Sonuç itibariyle saatler artık yalnızca saat değil, çok daha fazlası. Dış tasarımıyla tam bir Premium klasik saat; ancak içinde bir dünya özellik de cabası. Huawei akıllı saat piyasasında kendisini ispatlamış bir isim ve her yeni modelde çıtayı bir üst düzeye çıkarıyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.