Huawei’nin otomatik park sisteminin kabiliyetleri sergilendi

24.01.2022
Huawei’nin otomatik park sisteminin kabiliyetleri sergilendi


ABD yaptırımlarının gölgesinde faaliyetlerini sürdüren Huawei’nin bir süredir otomotiv sektöründe de boy gösterdiği biliniyor. Hatta Çin’de piyasaya sürülen bazı elektrikli otomobillerin kullandığı teknolojilerde firmanın imzası bulunuyor. Huawei ADS olarak adlandırılan otomatik park sistemini de bunlara örnek gösterebiliriz.

Huawei yöneticisinden tam otonom araçlar için tarih!


Huawei yöneticisinden tam otonom araçlar için tarih!

ABD yaptırımlarının gölgesinde çalışmalarını sürdüren Huawei’den tam otonom araçlar mevzusunda önemli bir açıklama geldi.

Huawei’nin otomatik park sistemi çalışırken görüntülendi

Son yıllarda elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile Huawei de bir süre ilkin otomotiv sektörüne giriş yapmış oldu. Bu alanda milyonlarca dolarlık yatırım gerçekleştiren ve geliştirdiği teknolojileri diğeri şirketlere sağlayarak daha iyi otomobiller üretilmesine katkı sağlamayı amaç edinen Huawei, şimdi de otomatik park sistemiyle gündeme geldi.

Bilinmiş olduğu suretiyle geçtiğimiz senenin nisan ayında HarmonyOS ile donatılan Arcfox Alpha S elektrikli otomobilleri vitrine çıktı. Huawei’nin otonom araçlara, EV araştırma ve geliştirmeye yapmış olduğu 1 milyar doların üstündeki yatırımların bir meyvesi olarak lanse edilen bu otomobiller, BAIC ile iş birliği içinde geliştirildi. Hem de otomobillerin bünyesinde Huawei ADC otomatik park sistemi dahil birçok teknoloji bulunuyordu.

Huawei’nin otomatik park sistemi; 12 ultrasonik radar ve 13 panoramik kamera ve lazer yol bulucularına ev sahipliği yapıyor. Bunun haricinde firmanın kendi üretimi Kirin 990A işlemcisinden güç alıyor.

İlk çıkmış olduğu günden itibaren pozitif yönde geri dönüşler alan Huawei ADS otomatik park sistemi, bir süre ilkin ”garage 42” adlı Çinli otomotiv blog yazarı tarafınca denetim edildi. Arcfox Alpha S EV modelini odak alan ve park sisteminin en sıkıntılı durumlarda bile başarıya ulaşmış performans gösterdiğini ifade eden blog yazarı, söz mevzusu değişen değişen teknolojinin an itibariyle piyasadaki en iyi park sistemi olduğu belirtti.

Huawei ADS’nin denetim edilmiş olduğu videoyu buradan seyredebilirsiniz.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Huawei’nin otomatik park sistemi, blog yazarı tarafınca iddia edilmiş olduğu şeklinde piyasadaki en iyi park teknolojisi olabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.