Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı

20.04.2022
Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandıBursa’da şehit aileleri, gaziler ve gençlerle iftarda bir araya gelen Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, Pençe Kilit Operasyonu ile terör yuvalarının kilitlerinin tek tek parçalandığını söylemiş oldu.


Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı

Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, Uludağ Üniversitesinde düzenlenen “Krizde Müdafa ve Güvenlik” temalı konferansın arkasından şehit aileleri, gaziler ve gençlerle iftar yapmış oldu.

“Terör örgütünde çöküş hızlandı”

Konuşmasına Pençe Kilit Operasyonu’nda şehit olan Üsteğmen Ömer Delibaş’a rahmet dileyerek başlamış olan Bakan Akar,  “Terör örgütünde çöküş hızlanmış ve elebaşları tarafınca da terör örgütünün yaşamış olduğu dağılma, çöküş açıkça ifade edilmeye başlanmıştır” dedi.

AA’nın haberine gore,  terör mevzusunun Türk Silahlı Kuvvetlerinin gündeminin ilk esnasında yer aldığını, terörle mücadelede yeni bir anlayışla hareket ettiklerini vurgulayan Akar, “Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret etmiş olduğu şekilde, terörü kaynağında yok etme stratejisi ile operasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

“Terör koridorlarını engelledik”

Bu kapsamda Suriye ve Irak’ın kuzeyinde başarıyla meydana gelen terörle savaşım operasyonlarına dikkati çeken Akar, “Terör örgütlerine karşı icra ettiğimiz başarıya ulaşmış operasyonlarla hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlarken cenup sınırlarımızda kurulmak istenen terör koridorunu engelledik ve buna asla müsaade etmeyeceğimizi oldukça açık bir halde ortaya koyduk. Eğer bu operasyonlar yapılmasaydı ülkemiz ve bölgemiz oldukça daha büyük tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya kalacaktı.” dedi.

Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı #1

“Pençe Kilit operasyonu ile terör yuvalarının kilitleri tek tek parçalanıyor”

Pazar gecesi Pençe Kilit Operasyonu”nun başlatıldığını hatırlatan Akar şunları söylemiş oldu:

“Pençe Kilit Operasyonu ile de terör yuvalarının kilitleri tek tek parçalanıyor. Mehmetçiğin nefesi, teröristlerin ensesinde, hangi mağaraya girerlerse girsinler hangi taşın altına saklanırlarsa saklansınlar, komandolarımız teröristleri buluyor ve etkisiz hale getiriyor. Operasyonlarımız son olarak terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan bir sertlik ve gidişatta, komşularımızın egemenlik ve toprak bütünlüğüne saygılı olarak devam etmektedir. Başta Pençe Kilit Operasyonu’na katılan kahraman personelimiz olmak suretiyle şu anda karada, denizde ve havada sıkıntılı arazi ve iklim şartlarında kahramanlık ve fedakarlıkla vazife icra eden tüm tabanca arkadaşlarımın her birinin alınlarından öpüyor, kendilerine kazasız belasız, hayırlı başarıya ulaşmış görevler temenni ediyorum.

Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı #2

“Terörü bitirmekte kararlıyız”

Terörist neredeyse hedefimiz orasıdır. İcra ettiğimiz operasyonlarda birçok riski de göze alarak başta sivil ve masum insanoğlu olmak suretiyle dini, zamanı ve kültürel yapıların ve çevrenin korunmasına yönelik gösterdiğimiz duyarlılık, dünyanın hiçbir ordusunda görülmemiştir. Bir kez daha vurgulamak isterim ki binlerce senedir bu coğrafyayı, ekmeği, suyu beraber paylaşan ve ortak değerler çatısı altında yaşayan 85 milyon kardeştir. Bunun en açık göstergesi vatan için, şanlı bayrağımız için canlarını feda eden ve şehitliklerimizde bir arada, yan yana yatan kahramanlarımızdır. 40 senedir ülkemizin enerjisini tüketen terörü bitirmekte, halkımızı bu terör belasından kurtarmakta kararlıyız. Birbirinden hiçbir farkı olmayan PKK/PYD-YPG terör örgütüne karşı sürdürdüğümüz kesin savaşım neticesinde terör örgütünde çöküş hızlanmış ve elebaşları tarafınca da terör örgütünün yaşamış olduğu dağılma, çöküş açıkça ifade edilmeye başlanmıştır. Pençe Kilit Operasyonu esnasında da teröristlerin yaşamış olduğu bu çaresizliğin, telsiz konuşmalarına yansıdığı görülmektedir.”

Terörle savaşım harekatlarında elde edilmiş başarılara Mehmetçiğin emsalsiz kahramanlık ve fedakarlıkları yardımıyla ulaşıldığını belirten Akar şunları kaydetti:

“Kahraman Mehmetçik, eksi 32 derecede, kar kalınlığı yer yer 8,5 metreyi gören sıkıntılı arazi ve iklim şartlarında gece gündüz demeden vatan, millet ve bayrak uğruna hakikaten oldukça büyük bir savaşım ortaya koymaktadır. Biliniz ve müsterih olunuz ki aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin tek damla kanını bugüne dek yerde bırakmadık, bundan sonrasında da bırakmayacağız, ailelerinin de gözyaşlarının hesabını sorduk, sormaya devam edeceğiz.”

Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı #3

Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı #4

Hulusi Akar: Terör örgütünde çöküş hızlandı #5

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.