Hulusi Akar’dan Yunanistan’a 12 mil uyarısı

09.01.2022
Hulusi Akar’dan Yunanistan’a 12 mil uyarısıUlusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar, “12 mil söz mevzusu olması imkansız. Hak ve hukukumuzun gereğini yaparız” dedi.

Yunanistan’ın Ege Denizi’nde karasularını 12 mile çıkarma hesaplarına, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar’dan sert tepki geldi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Akar, 12 mil mevzusunda Yunanistan’ı uyararak şu ifadeleri kullandı:

“BİZİ TEST ETMESİNLER, GEREĞİNİ YAPARIZ”

“Karasuları 6 milden 12 mile çıkarırsanız, internasyonal sulara çıkarken sizden izin mi isteyeceğiz! 6 mil yapmışsın o şekilde yada bu şekilde, şükret otur oturduğun yerde. Bu mevzuda bizi kontrol etmesinler, bu şekilde bir maceraya girişmesinler. Hak ve hukumuzun gereğini yaparız

Yunanistan NATO içinde çeşitli ülkelerle ittifak anlaşmaları yapıyor. Kendilerince boylarını aşan iddialar üstünde yürüyorlar. İttifak içinde ittifak NATO’yu zayıflatır”

Hulusi Akar dan Yunanistan a 12 mil uyarısı  #1

Hulusi Akar dan Yunanistan a 12 mil uyarısı  #2

Hulusi Akar dan Yunanistan a 12 mil uyarısı  #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.