Hülya Polat kimdir, kaç yaşlarında, nereli?

29.12.2021
Hülya Polat kimdir, kaç yaşlarında, nereli?


Hülya Polat kimdir, kaç yaşında, nereli?

TRT 1 ekranlarında gösterilen Alişan ile Hayata Gülümse programının konuğu Hülya Polat yaşamı merak ediliyor. Hülya Polat, müzik kariyerinin yanı sıra oyuncuk deneyimi de bulunan Hülya Polat, Volkan Konak, Fuat Saka, Erdal Bayrakoğlu, Yusuf Cemal Keskin, Recebim, Yücel Aktaş şeklinde meslektaşlarıyla düet yapmış oldu.

HÜLYA POLAT KİMDİR?

Rizeli, 6 çocuklu bir ailenin 5. Evladı olan Hülya Polat, 1969 senesinde dünyaya geldi. Müzik kariyerine 1996 senesinde adım attı. İlk kez Rize’de Karadeniz Müziği üstüne gösterim meydana getiren bir radyoda türkü okumaya başladı. Babasının sahne yasağı sebebiyle ilk şarkılarını yalnız kasete okur ve sahneye çıkmaz. İlk kaseti “Kurban Olduğum”dur.

HÜLYA POLAT’IN ŞARKILARI:

Kızlar Ağası

Ben Kaymaklı Pastayım

Kurban Olduğum

Mektup

Pusula

Haye Haye

Niye Utaniyisun?

Koçari (2000)

Rino (2004)

Aha (2006)

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.