Hürjet için ilk etap seri üretim sonucu alındı

14.01.2022
Hürjet için ilk etap seri üretim sonucu alındıMüdafa Endüstri İcra Komitesi Toplantısı’nın arkasından gösterilen basın açıklamasında önümüzdeki yılda ilk uçuşu planlanan Hürjet’in ilk etap seri üretim sonucu alındığı duyuruldu.


Hürjet için ilk etap seri üretim kararı alındı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından meydana getirilen açıklamaya nazaran, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde meydana gelen görüşmede, TSK ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve ulusal sistemlere yenilerini eklemeye yönelik mevzular görüşüldü, 2023’te ilk uçuşu planlanan HÜRJET için de ilk etap seri üretim sonucu alındı.

Görüşmede, çeşitli hava, kara ve deniz platformları, komünikasyon ve informasyon sistemleri, cephane ve füzeler, ekipman ve teçhizatlar, modernizasyon, lojistik, siber güvenlik ve suni zeka şeklinde alanlara yönelik çeşitli projeler karara bağlandı.

Hürjet için ilk etap seri üretim kararı alındı #1

TAM BAĞIMSIZLIK İÇİN DESTEK SÜRECEK

Bilhassa, tehlikeli sonuç ve ileri teknolojilerin geliştirilmesinde AR-GE ve ÜR-GE’nin önemine dikkat çekilen görüşmede, yurt dışından alınan her türlü hızla gelişen teknolojinin Türkiye’de geliştirilmesinin, tam bağımsız müdafa sanayii için mutlak gereklilik olduğu ve sektörün bu alanda yapmış olduğu çalışmalara desteğin süreceği vurgulandı.

Görüşmede ek olarak, Türkiye’nin, tüm engellemelere aldırış etmeksizin yerli ve ulusal sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla hedeflerine güvenli adımlarla ilerlemeye devam edeceği kaydedildi.

Hürjet için ilk etap seri üretim kararı alındı #2

Hürjet için ilk etap seri üretim kararı alındı #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.