Hybrid Teknolojili İlk Bilgisayar Galaxy Book S

10.06.2020
Hybrid Teknolojili İlk Bilgisayar Galaxy Book S

Intel Hybrid teknolojisi ile donatılmış olan Galaxy Book S bilgisayarı kısa bir süre önce duyuruldu. Fakat, bilgisayarın ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor. Alanında ilk olma özelliğini taşıyan bu bilgisayara Galaxy Book S özellikleri kapsamında göz attık. Dilerseniz, ayrıntılara geçelim.

Intel Hybrid teknolojili ilk bilgisayar olma özelliğini taşıyan Galaxy Book S dizüstü bilgisayarı Samsung tarafından duyuruldu. Intel tabanında olan bilgisayar, Intel’in ilk Hybrid çalışması olarak karşımıza çıktı. Bu bilgisayarın ne zaman çıkacağı ve fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor. Fakat, büyük bir devrim yaratacağı düşünülüyor.

Galaxy Book S Hybrid Özellikleri

Galaxy Book S Türkiye’de ne zaman çıkacak? Glaxy Book S fiyatı nedir? Soruları henüz bilinmiyor. Fakat, özellikleri hakkında açıklamalar var. Hem tasarımı hem de donanımı ile kullanıcıların beğenisine sunulan bilgisayar Intel tabanlı. Mobilite ve verimlilik konularında da iddialı olan bilgisayar, gelecek senelerde tercih edilebilir.

Bilgisayarın ağırlığı sadece 950 gram. Ayrıca, 11.8 milimetre kalınlığına sahip. Adeta yok gibi olan cihaz, yüksek bir mobiliteye sahip. Bilgisayarın boyutuna baktığımızda ise 13.3 inçlik bir büyüklük görüyoruz. Bu da gayet iyi bir rakam. TFT LCD ekran ve dokunmatik desteği ile birçok deneyim sunan bilgisayar, size tablet deneyimi de sunabilir.

Intel Hybrid teknolojisine sahip olan bilgisayar, Intel işlemcisine sahip. Bu işlemci ise Foveros 3D adındaki teknolojiye sahip. Yüksek performans ve işlevsellik vadeden bilgisayar, ilk defa Samsung Galaxy Book S serisinde görülecek.

Bilgisayarda 8GB RAM, 256 GB ve 512 GB depolama alanına sahip seçenekler var. Aynı zamanda microSD girişi ile depolama alanı 1 TB’ye kadar çıkabiliyor. Cihazın üst tarafında yer alan kamerada 1MB lik bir çözünürlükle karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy Book S Teknik Özellikleri

  • Bilgisayarın Ekranı: Dokunmatik 13.3 inç, FHD, TFT LCD
  • Bilgisayarın İşlemcisi: Intel Hybrid teknolojili Intel Core işlemci
  • GPU: Intel UHD
  • RAM: 8 GB, LPDDR4x
  • Bilgisayarın Depolama Alanı: 256 GB ya da 512 GB (eUFS, microSD desteği ile 1 TB’ye kadar artırılabilir)
  • Bilgisayarda Olan Bağlantı Seçenekleri: Wi-Fi 6 802.11 ax 2×2, LTE6, Bluetooth 5.0, 2 x USB Type-C
  • Bilgisayardaki İşletim Sistemi: Windows 10 Pro işletim sistemi
  • Bilgisayarın Boyutları: 305.2 mm x 203.2 mm x 6.2 mm
  • Bilgisayarın Ağırlığı: 950 g
YAZAR BİLGİSİ
Web Hane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.