İBB duyurdu: Tüm İstanbul metrosunda parasız web!

21.05.2022
İBB duyurdu: Tüm İstanbul metrosunda parasız web!


Geçtiğimiz yıllarda yurt haricinde yaşanmış olan terör saldırılarının arkasından pek oldukca ülke metrolardaki web bağlantısını kesme sonucu aldı. Organik bunların büyük bir kısmı aradan bir süre geçtikten sonrasında gene Wi-Fi hizmetini kullanıma sundu. Vatanımızda ise geçtiğimiz yıla kadar bu karar geçerliğini koruyordu. Fakat Ekim ayında İBB bir adım atarak İstanbul metrosunda (yalnızca M2 hattı) parasız web hizmetini denetim ederek kullanıma sundu.

Tüm İstanbul metrosunda parasız web hizmeti başladı

İstanbul metrosunda şu anda sunulan parasız web hizmeti tüm kapalı hatları kapsıyor. Tramvay benzeri seferlerde ise aslına bakarsan toplu taşıma araçları yerin üstünden gittiği için vatandaşlar kendi operatörleri üstünden bu bağlantıyı sağlayabiliyor.

İnternetim çok yavaş: En iyi 5 internet hızlandırma yöntemi!


İnternetim oldukca yavaş: En iyi 5 web hızlandırma yöntemi!

İnternet hızlandırma için ne yapabilirim? Yavaş web bağlantısına karşı bu rahat adımları uygulamak işe yarayabilir.

Uzun bir aradan sonrasında İstanbul metrosunda parasız web desteğinin gelmesi kullanan kişiler tarafınca oldukça beğenildi. Zira günümüzde pek oldukca kişi -özellikle pandemide bunun etkilerini daha iyi gördük- uzaktan çalışıyor. Fakat iş için olmasa bile yaşamdan kopmamıza sebep olan ve saatler sürebilen bu yolculukların zorluğunun büyük oranda azalacağını söyleyebiliriz.

İstanbul metrosunda ücretsiz internet

Mevzuyla ilgili meydana getirilen açıklamada ise Metro A.Ş’den Özgür Soy şunları söylemiş oldu:

Hayata geçirdiğimiz bu uygulamalar ile kesintisiz yazışma imkanı sunarak yolcularımızın metro alanlarında geçirdikleri süreyi keyifli hale getirmeyi ve memnuniyetlerini artırmayı amaçlıyoruz.

Akıllı telefonunuzda kablosuz ağ bağlantı ayarlarına gittiğinizde İBB’ye ilişkin Wi-Fi ağı karşınıza çıkacaktır. Burada tek yapmanız gereksinim duyulan tarayıcı üstünde oluşturulan giriş sayfasından bir kereliğe mahsus kayıt olmak ve gelen SMS’i yazarak giriş yapmak olacak.

Sunulan hizmeti denetim ettiğimiz videoyu aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.