İBB’den İstanbul’da suya yeni zam teklifi

17.05.2022
İBB’den İstanbul’da suya yeni zam teklifiİstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP ve İYİ Parti grupları, su fiyatlarına zam yapılmasını teklif etti.

İstanbul’da geçen ay suya yüzde 29 zam yapılmış, konutta kullanılan suyun birimi fiyatı 5,56 TL’den 8,33 TL’ye yükseltilmişti.

İBB’den yeni zam teklifi

İSKİ Genel Kurulu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane’deki İBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurul, gelecek haftaya ertelenirken CHP Grubu gündeme alınması için Genel Kurula tarife değişikliği teklifi sundu.

İBB den İstanbul da suya yeni zam teklifi #1

CHP ve İYİ Parti’den zam teklifi

AA’nın haberine nazaran; CHP ve İYİ Parti grupları adına CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı tarafınca okunan teklifle su fiyatlarına zam yapılması istendi.

Balyalı, 2022 yılı su ve atık su tarifelerine mart ve nisan aylarına ilişik TÜİK tarafınca açıklanan enflasyon oranında artış yapılması için hazırladıkları teklifin gündeme alınarak, Tarife Komisyonuna havale edilmesini talep etti.

Teklif oy birliğiyle kabul edilerek komisyona havale edildi.

Öte taraftan İSKİ Genel Kurulu Üsküdar, Ümraniye, Sultanbeyli, Sancaktepe ilçelerinde yer edinen oldukça sayıda taşınmazın satışıyla ilgili gündem maddeleri, Hukuk Komisyonu ile Altyapı Konut ve Emlak Komisyonuna havale edildi.

İSKİ Genel Kurulu 23 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’te İBB Meclis Salonu’nda gerçekleştirilecek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.