İbrahim Tatlıses’e 2 ay 15 gün hapis cezası!

İbrahim Tatlıses’in, kanalı Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay Toprak’ı tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıla kadar hapis …

23.09.2021
İbrahim Tatlıses’e 2 ay 15 gün hapis cezası!

İbrahim Tatlıses’in, kanalı Tatlıses TV’de genel müdür olarak çalışan Fulya Akbay Toprak’ı tehdit ve hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava sonuçlandı.

İbrahim Tatlıses’in kendisine tehdit ve hakarette bulunduğu iddiasıyla savcılığa başvuran Fulya Akbay Toprak, avukatı Şeyda Yıldırım aracılığıyla şikâyetçi oldu. Şikayet dilekçesinde Toprak’ın aynı zamanda Tatlıses’e danışmanlık yaptığını belirten avukat Şeyda Yıldırım, şunları söyledi:

“İbrahim Tatlıses, cep telefonundan müvekkilime hakaret içerikli mesajlar göndermiştir. Cezalandırılmasını istiyoruz.” 

Soruşturmada ifade veren İbrahim Tatlıses ise, şunları aktardı:

“Şirket işlerini müşteki Fulya Akbay Toprak ile diğer çalışanlara emanet etmiştim. Ancak şirkette usulsüzlükler yaşandığını öğrendim. İşlerine son verdim. Söz konusu mesajlar bana ait değildir.”

Sonucu merakla beklenen dava 3 hafta önce sonuçlandı. Mahkeme, İbrahim Tatlıses’e ‘hakaret’ suçundan 740 lira adli para cezası, ‘tehdit’ suçundan ise 2 ay 15 gün hapis cezası verilmesine hükmetti. Mahkeme verilen hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

 

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.