İçişleri Bakanlığı, ‘zikir çeken rütbeliler’ iddialarını yalan olduğunu beyan etti

23.01.2022
İçişleri Bakanlığı, ‘zikir çeken rütbeliler’ iddialarını yalan olduğunu beyan ettiJandarma Genel Komutanlığı’nda ‘zikir çeken rütbeliler’ iddialarına yönelik izahat icra eden İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, tüm iddiaların yalan ve iftiradan ibaret bulunduğunu söylemiş oldu.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’ın Jandarma Genel Komutanlığı’nda ‘zikir çeken rütbeliler’ iddiasına, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’dan cevap geldi.

Bakan Yardımcısı Ersoy, açıklamaların gerçekle ilgilisi olmadığını, tamamının yalan ve iftiradan ibaret bulunduğunu söylemiş oldu.

Ersoy, “Kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üstünden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

“GERÇEKLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ OLMAYAN İDDİA”

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, açıklamalarında şu sözleri kaydetti:

“Rüzgarsız havada dönen fırıldağın kesinlikle bir üfleyeni vardır sözü misali, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir iddia ile Murat Bakan’ın da başka vesilelerle terörle mücadelesiyle devletine, vatanına, milletine borcunu ödeyen Kahraman Jandarma Teşkilatımızı bu başarısından dolayı iftiralarıyla yıpratmak isteyenler tarafınca harekete geçirilmiş olduğu görülmektedir.

İçişleri Bakanlığı,  zikir çeken rütbeliler  iddialarını yalanladı #1

“MİLLETİN EVLATLARININ, DİNİ İNANÇ VE İBADETLERİ ÜZERİNDEN YIPRATILMASINA ASLA İZİN VERİLMEYECEKTİR”

Murat Bakan gibiler ve HDP’li dostları ne kadar üzülseler de Kahraman Jandarmamız kanunlardan, ulusal ve tinsel değerlerinden almış olduğu güç ve ilhamla vatanını savunmaya devam edecektir. Tamamı yalan ve iftiradan ibaret olan bu ve benzeri iddialarla “Mehmetçik Ruhuyla”inançla ve kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üstünden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir. Tamamı yalan ve iftiradan ibaret olan bu ve benzeri iddialarla “Mehmetçik Ruhuyla” inançla ve kahramanca görevini ifâ eden bu milletin ve medeniyetin evlatlarının, dini inanç ve ibadetleri üstünden yıpratılmasına da asla izin verilmeyecektir.”

CHP’Lİ VEKİL BAKAN’IN İDDİASI

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki çeşitli dini yapılanmaların varlık gösterdiği ve çalışanları kendi bünyelerine katmaya çalıştıklarını iddia etmişti.

İddialarını sual önergesiyle Meclis gündemine taşıyan CHP’li Bakan, İçişleri Bakanı Süleyman Asil’ya “Jandarma’nın en mahrem yeri harim-i ismeti olan İstihbarat Başkanlığı’nın odalarında zikir çeken rütbeliler kimlerdir?” diye sormuştu.

İçişleri Bakanlığı,  zikir çeken rütbeliler  iddialarını yalanladı #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

UYARI : İnternet sitemizde yer alan tüm bilgi, haber, yazı ve yorumlar genel bilgilendirme amaçlı olup doktor muayenesi, teşhis ve tıbbi tedavi yerine geçmez. Sitemizde yer alan bilgileri uygulamadan önce mutlaka konusunda uzman bir doktora danışmalısınız. Her bireyin metabolik yapısı farklı olduğu için sitemizde verilen bilgiler sizin metabolik yapınıza ve/veya hastalığınızın tedavisine uygun olmayabilir ve size uygun olmayan bir uygulama sonucu sağlığınız bozulabilir. Siteyi ziyaret eden ziyaretçilerin ve üyelerin; konusunda uzman bir doktorun görüşünü almadan ve sağlık kontrolünden geçmeden sitede yer alan bilgileri uygulamaları halinde doğabilecek sağlık sorunlarından Webhane.Com sitesi sorumlu değildir. deneme bonusu veren siteler