İçişleri’nden flaş hamle! Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin görevden uzaklaştırıldı

25.02.2022
İçişleri’nden flaş hamle! Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin görevden uzaklaştırıldı


İçişleri Bakanlığı, Bilecik Belediyesindeki rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma sebebiyle Belediye Başkanı Semih Şahin’i geçici olarak görevden uzaklaştırdı.

Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı olan Selçuk E’nin, bina ruhsat bedeli ve iş takip edeni için başvuranlardan rüşvet istediğinin tespit edilmesi üstüne, 19 Ocak’ta Bilecik Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaşım Şubesi ekiplerince operasyon düzenlenmiş, suçüstü yakalanan şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında mülkiye müfettişlerince elde edilmiş bulgularla hazırlanan rapor Cumhuriyet Başsavcılığına iletildi. Bilecik Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmaya Belediye Başkanı Semih Şahin de dahil edildi.

Mülkiye müfettişlerince Belediye Başkanı Semih Şahin hakkında Memurlar ve Öteki Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun uyarınca ön araştırma, Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet ve Yolsuzluklarla Savaşım Kanunu kapsamında da mal varlığı soruşturması başlatıldı.

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu, tanıkların ve ifade sahiplerinin baskı altına alınmaması, kabahat delillerinin yok edilmesinin, karartılmasının ya da değiştirilmesinin önüne geçilebilmesi, yapılacak ön araştırma ve soruşturmaların selameti için Başkan Şahin’in geçici olarak görevden uzaklaştırılmasını talep etti.

Bunun üstüne Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, İçişleri Bakanı Süleyman Asil’nun onayıyla geçici olarak görevinden uzaklaştırıldı.

Görevden uzaklaştırma kararının, Anayasanın 127’nci maddesi ile Belediye Kanunu’nun 47’nci maddesi kapsamında alındığı öğrenildi.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 197 yeni proje...Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 197 yeni proje…
Ukrayna, Rus askerleri rehin aldı! Ukrayna, Rus askerleri rehin aldı!
Rusya'nın Ukrayna'ya operasyonu... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk açıklamaRusya’nın Ukrayna’ya operasyonu… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk izahatYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.