İddialar doğru çıktı! Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katıldığını bu sözlerle duyurdu: Şükranlarımı sunuyorum

11.10.2022
İddialar doğru çıktı! Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katıldığını bu sözlerle duyurdu: Şükranlarımı sunuyorum


Bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti’ye katıldığını duyurdu. Geçen yıl CHP’den çekilme edip Memleket Partisi’ne katılan, bu yıl da Memleket Partisi’nden çekilme eden Çelebi, Millet İttifakı’na yönelik eleştirileriyle dikkat çekmişti. Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik övgü dolu açıklamalarıyla kamuoyunda gündem yaratan Çelebi’nin AK Parti’ye katılacağı öne sürülmüştü.

MEHMET ALİ ÇELEBİ, ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR EDİP, AK PARTİ’YE KATILDI

Bağımsız milletvekili Çelebi, almış olduğu sonucu toplumsal medya hesabından duyurdu. Mehmet Ali Çelebi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a daveti için teşekkür ederek AK Parti’ye katıldığını deklare etti.

kjghjgk

Toplumsal medyadan bir izahat icra eden Çelebi, şu ifadeleri kullandı;

“Yüce Türk milleti,

Türk Silahlı Kuvvetlerinin namuslu ellerinde yetişen asker kökenli bir milletvekili olarak yol haritamı çizen şehitlerimiz ve beni bugünlere getiren aziz milletimizdir. Açıktan tarafım. PKK-Öcalan severlerin hoş görüldüğü denklemlerde olmam düşünülemez!

  • Vatan ve millet bütünlüğümüzü,
  • FETÖ, PKK terör örgütleriyle kesin mücadeleyi,
  • Ulusal mevzuları (Mavivatan, S400, Kıbrıs, Azerbaycan, Sözde Soykırım, Tezkereler, Müdafa Sanayisi) önceleyen siyasal anlayışımın gereği olarak;

Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyetimizin neferi, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri, Türk milletinin sesi olarak yoluma Cumhur İttifakı çatısı altında AK Parti’de devam edeceğim. Kurulan yeni dünya düzeninde bölgemizdeki egemenlik mücadelemiz akamete uğramadan devam etmelidir.

Çağrı ederek şahsımı onurlandıran sn. cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Halkımızın dertlerine çareler üretmek için bugüne dek olduğu şeklinde bundan sonrasında da oldukça çalışmaya devam edeceğim. Bilhassa Kahraman Güvenlik Güçlerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin hak ve hukukuna yönelik düzenlemeler için katkı sunacağım.

Mücadelemiz, dirayetimiz, direncimiz, inancımız mensubiyetinden gurur duyduğumuz Türk milletinin var oluş gayesine hizmet, Türkiye’nin tarihsel devamlılığına sonuna kadar destektir.”

jhgjgjk

AK PARTİ’DEN İLK AÇIKLAMA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla Çelebi’ye “hoşgeldin” dedi. Çelik’in paylaşımı şu şekilde:

“Ak Parti ailemize katılan Sn Mehmet Ali Çelebi milletvekilimize sefalar getirdiniz diyoruz. Kutlama ediyoruz. Cumhur ittifakı yoluna kararlılıkla devam ediyor.”

ROZETİ YARIN ERDOĞAN TAKACAK

AK Parti Teşkilattan Görevli Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir toplumsal medya hesabından Çelebi ile AK Parti Genel Merkezi’nde çekilmiş fotoğrafını da hesabından paylaştı.

Kandemir “Ailemize hoşgeldin Mehmet Ali Çelebi. Vatana, millete olan vefasını ile sonuna kadar Cumhur İttifakının yanındayım diyen Sayın Mehmet Ali Çelebi’nin üyelik işlemlerini tamamladık. Rozetini Sayın Cumhurbaşkanımız Çarşamba günü yapılacak olan grup toplantısında takacaktır. Hayırlı olsun” notunu paylaştı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Bahçeli'den ortalığı kızıştıracak "Kılıçdaroğlu" iddiası!Bahçeli’den ortalığı kızıştıracak “Kılıçdaroğlu” iddiası!
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının ardından peş peşe müjdeleri açıkladı! Öğrencilere ulaşım desteği ve esnafa yeni kredi destek paketi...Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısının peşinden peş peşe müjdeleri deklare etti! Öğrencilere ulaşım desteği ve esnafa yeni kredi destek paketi…
Rusya Savunma Bakanlığı duyurdu! Tüm hedefler vuruldu... Avrupa'da yeni enerji krizi yoldaRusya Müdafa Bakanlığı duyurdu! Tüm hedefler vuruldu… Avrupa’da yeni enerji krizi yoldaYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.