İmaj için Kurumsal E-Posta Tercihinde Bulunun

10.05.2020
İmaj için Kurumsal E-Posta Tercihinde Bulunun

Profesyonel anlamda e-ticaret yapan büyük şirketlerin kullandığı e-postalar, kurumsal e-postalardır. Çünkü, kurumsal e-postanın önemi ‘imaj’ konusunda ortaya çıkıyor. Peki, piyasa içerisinde şirketlere yüksek imaj kazandıran ve daha profesyonel görünmesini sağlayan kurumsal e-posta nedir? Kurumsal e-posta nasıl açılır? Dilerseniz, ayrıntılara geçelim;

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal e-posta, şirketinize veya web projenize ait olan alan uzantısını içeren mail adresidir. Genel olarak kurumsal e-postalarda şirket adına çalışan bireylerin, adları ve soyadları olur. Uzantı olarak da şirketin ismi olur. Örnek şu şekilde; isim.soyisim@sirketadi.com

Sadece bireyler içinde değildir. Aynı zamanda şirketiniz bünyesinde bulunan çeşitli organizasyonlar içinde kullanabilirsiniz. Örnek şu şekilde; muhasebe@sirketadi.com

Kurumsal E-Posta Adresi Nasıl Alınır?

Kurumsal e-posta adresini nasıl alırım? Sorusunu sormadan önce ilk olarak bir domain adresinizin olması gerekir. Gerekli alan adını temin ettikten sonra bir hosting almalısınız. Seçeceğiniz hostinglerde fiyatlarına göre çeşitli sayılarda kurumsal e-posta kullanabilirsiniz. Sitenizi kurduktan sonra hosting panelinizden kurumsal e-posta oluşturabilirsiniz ve panelden rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Kurumsal E-Posta İmaja Nasıl Etki Ediyor?

Şirketler, piyasa içeriisnde imaj sahibi olmak isterler. Bunu da çeşitli şekillerde yaparlar; şık web sitesi, lüks ofisler vb. şeyler. Fakat, ticaretin ve hizmetin de dijital ortama taşınması ile birlikte imaj göstergeleri de değişti. Artık şirketler, sanal dünyadaki imajlarını; domain adresinin güzelliği, site şablonunun hoşluğu ve kurumsal e-postalar üzerinden yapıyor.

Şirket adına olan her adımda şirket adına araçlar olması, müşteri tarafından güven olarak algılanacaktır. Bundan dolayı da şirkete olan güven, buna bağlı olarak da imaj artaracaktır. Olumlu bir imaj çizmek günümüzde bu kadar basit.

Üstelik kurumsal e-postaların şöyle güzel bir tarafı daha var; eğer, şirket sahibiyseniz, şirket içi yazışmaların hepsine hakim olabilirsiniz. Bütün mesajları kontrol altına alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.