İmamoğlu’ndan Bakan Karaismailoğlu’na sert sözler! ‘Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir dost…’

10.04.2022
İmamoğlu’ndan Bakan Karaismailoğlu’na sert sözler! ‘Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir dost…’


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı hikayesi kapanmış oldu” diyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’na cevap verdi. İmamoğlu yapmış olduğu açıklamada “Sanki orası kendisine miras kaldı. Onun aklı ermez o işlere. Sen Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’na bir şey yapacaksan ilkin millete bir sor. Sen ilkin yapılmamış bir ihalenin parasını iyi mi ödettiğinin hesabını ver” ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_75c69ba71e78996599fbcf012bd187ea

“SENİN İMZANLA DURDURULMUŞ METROLARI BİTİREN BİR BELEDİYE VAR”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, katılmış olduğu canlı gösterim programında gündeme ilişkin sorulara cevap verdi.Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamalarıyla ilgili İmamoğlu şunları açıkladı:

“Ulaştırma Bakanı zavallı bir arkadaştır. Hayatında bekçi kulübesi dikmemiş bir dost ‘Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı mevzusu kapanmış oldu’ diyor. Sanki orası kendisine miras kaldı. Onun aklı ermez o işlere. Sen Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı’na bir şey yapacaksan ilkin millete bir sor. Sen ilkin yapılmamış bir ihalenin parasını iyi mi ödettiğinin hesabını ver. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu var ilkin önünü ilikleyeceksin onu 16 milyon seçti. Sen kimsin ‘hizmette yarışalım’ diyorsun. Senin imzanla durdurulmuş metroları bitiren bir belediye var. Sen hayatında bekçi kulübesi dikmemişsin geçiyorsun gerile gerile sözler ediyorsun. Kamu Bankaları İBB’ye kredi vermiyor. Genel Müdürleri korkudan telefonlarımıza çıkmıyor.”

“UTANÇ DUYUYORUM”

İmamoğlu açıklamasının devamında “Şu anda 100’e yakın operasyon temsilcisi var İBB’de. 4 aydır uğraşıyorlar. 557 terörist var diyen sayın bakan bu gün ne diyor acaba? Tüm müfettişler göreve getirilmiş. usulsüz görevlendirmelerle bir şey bulun getirin diyorlar. Bu tür operasyonları şu an yapıyorlar. Beylikdüzü’nde Ekrem İmamoğlu’nu onlarca defa incelendi fakat dava bile açılmadı. İstanbul’daki ulaşım zammı bir sonuçtur. Olmak zorundaydı. Olabileceğin en asgarisi yapılmış oldu. Zam yapılınca İBB görevli. Taksi kararını UKOME aldı! diyorlar. Uydurma kararlarla Ekrem İmamoğlu’nu engellemek için UKOME’nin yapısını değiştirdiler. Başka UKOME’yi duymazsınız bir tek İstanbul’dakini duyarsınız. UKOME’de İBB’nin çoğunluğu yoktu. Ulaştırma Bakanlığı temsilcisi ne derse ötekiler de onu yapıyor. Utanç duyuyorum.” diye konuştu.

EKREM İMAMOĞLU’NDAN ADAYLIK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmalarıyla ilgili ise Ekrem İmamoğlu, şunları söylemiş oldu:

“Benim ağzımdan kimse şuraya, buraya adayım lafını duymadı. Tek bir açıklamam var: Bir yabancı mensubu sorduğunda, Tanrı bilir demiştim. Bu şekilde bir şeye adayım denmez, denmemeli. Ben İBB Başkanı olacağım dedim mi? Benimle ilk röportajı icra eden insan sizsiniz. Birileri sizi aday gösterir. Türkiye muhteşem bir dönem yaşıyor. Kişilerin üstünde mesuliyet bekleyen bir dönem. Biz Türkiye’de kalkınmayı konuşmalıyız. Bu ülkeyi bu duruma düşmekten kurtarmayı konuşmalıyız. Süreci konuşmalıyız. Türkiye tarihinin en mühim siyasal hamlesi yapılıyor. 6 siyasal parti biraraya geliyor.

Bu dönem kişisel hesapların, kişisel dertlerin önünde bir dönem 6 siyasal parti bir araya gelmiş bunula da kalmamalı tüm karşıcılık bloğu açlığa yoksulluğa dur diyecek bir çözümü konuşuyorlar bu fazlaca kıymetli. Ben CHP’nin bir neferiyim, özgü bir evladıyım. Normal olarak ki benim adayım genel başkanımdır.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih!Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayını açıklayacağı tarih!
“Sakın aldanmayın” diyerek uyardı! Bu yaz değişik olacak…
Tokat görüntüleri çok konuşulmuştu! Türk şoförden rüşvet isteyen Bulgar polis için harekete geçildiTokat görüntüleri fazlaca konuşulmuştu! Türk şoförden rüşvet isteyen Bulgar polis için harekete geçildiYAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.