İmamoğlu’ndan seçim açıklaması: Oy farkını açıklarsam kafaları önlerine eğilir

05.02.2022
İmamoğlu’ndan seçim açıklaması: Oy farkını açıklarsam kafaları önlerine eğilir


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Tele 1 canlı yayınında Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı. Seçimlerle ilgili açıklamalarda bulunan İmamoğlu ihtimaller içinde bir seçimde bundan önceki seçime bakılırsa daha çok oy alacağını belirtti. Olabilecek oy farkıyla ilgili bir oran vermeyen İmamoğlu, “Fark söylersem daha çok saldıracaklar o yüzden fark tahminimi söylemeyeceğim.” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

Ekran Alıntısı

Bugün bir seçim olsa aynı farkla kazanacağınıza inanıyor musunuz?

Aynı farkla kazanmak beni üzer. Ben onun oldukça daha üstünde oy alacağımızı görüyorum. İstanbul’da yalnız benimle gezebilirler. Buyurup gelsinler iyi mi yanlış yaptıklarını kendileri görsünler. Ben misafirperver bir insanım. İstanbul’da hizmette yarışalım. İstanbul’da kaliteli iş üretme üstüne konuşalım da bunu yarıştıralım. Memleketin unutturulmak istenen bir problemi var o da iktisat. Iktisat şu anda iktidarın en oldukça zafiyet verdiği alan. Bugün ben hangi farkla kazanacağımı açıklarsam kafaları önlerine eğilir. Fark söylersem daha çok saldıracaklar o yüzden fark tahminimi söylemeyeceğim.

IŞİD Türkiye sorumlusu Kasım Güler’in suikast iddialarıyla ilgili size bir bilgilendirme yapılmış oldu mu?

Bu oldukça ciddi bir mevzu. Bu tür konuların ne yazık ki üstünden teğet geçiliyor. Aynı MOBESE meselesi benzer biçimde. Bu mevzuyu en iyi çözümleme edecek insanların başlangıcında geliyorsunuz. Bu işe ciddi bakmak lazım. Güler ifadesinde birçok detay veriyor. ‘Ayrıca suikast mevzusu medyaya fikir eylemi gerçekleştirmedik’ diyor.

Bu mevzuyu ben medyadan öğrendim. Aralık 2020’de bu mevzuyla ilgili gazetelerde haber çıktı. Sayın İçişleri Bakanı izahat yapmış oldu. ‘İmamoğlu’na karşı suikast girişimi söz mevzusu değildir. Bunların medyayla paylaşılmasını tercih etmiyoruz’ diyor. İçişleri Bakanı hep yanılırsa her insanın oturup düşünmesi lazım. Bu ortamda İmamoğlu’nun etrafındaki insanları da mı düşünmüyorsunuz? Hiçbir mevzuda bizimle diyalog kurmadılar.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 Atatürk anıtına saldırıya tepki: Kınıyoruz Mustafa Kemal Atatürk anıtına saldırıya tepki: Kınıyoruz
4 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı4 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı
Sosyal medyadan açıkladı: İşime son verildiToplumsal medyadan deklare etti: İşime son verildiYAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.