IMDb’ye gore en iyi Black Mirror bölümleri

24.02.2022
IMDb’ye gore en iyi Black Mirror bölümleri


Netflix‘de piyasaya çıkan Black Mirror dizisi, son yıllarda oldukça popüler. Her yaştan insanlardan seyirciye haiz olan Black Mirror’ın her bölümünde değişik bir olay işeniyor. Bu bilim kurgu dizisi 2011 senesinde yayınlanma hayatına başladı. Black Mirror’un bölümlerinde gelecekte olacağı kurgulanan teknolojilerin insanlık üstündeki tesirleri anlatılıyor.

Bilinmiş olduğu suretiyle IMDb sayfalarında meydana getirilen oylamalar, film ve dizilerin beğenisini gösteriyor. Dünyanın birçok bölgesinden izleyiciler bu platform vasıtasıyla oylamaya katılıyor. Değerlendirilmelerinin başarı yada başarısızlık olarak kabul edilmiş olduğu IMDb’ye gore Black Mirror’ın en iyi bölümlerini listeledik. İşte IMDb üstünde en yüksek puan almayı başaran Black Mirror bölümleri…

Black Mirror’ın katil robot köpekleri gerçek oluyor!


Black Mirror’ın katil robot köpekleri gerçek oluyor!

ABD’de tanıtılan bir robot köpek tasarımı gündeme geldi. Dört ayaklı robot, keskin nişancı tüfeği ile donatıldı ve oldukça ürkütücü.

1. White Christmas – 9,1 puan

Black Mirror’un 2014 yılının Noel’i için hazırlanan, üç değişik hikayeden oluşan bölümdür. 74 dakika devam eden bölüm, karlı bir kış günü evde mahsur kalan Matt ve Joe’nun birbirlerine yaşam hikayelerini anlatmasıyla adım atar.

2. Hang the DJ – 8,8 puan

Dizinin dördüncü sezonu dördüncü kısmı olan Hang the DJ, Amy ve Frank adlı karakterlerin Tinder benzeri bir uygulamayla eşleşmesiyle adım atar. Uygulamanın algoritmasına gore kullanıcılar, kendi iradeleri haricinde sistemin bulmuş olduğu kişilerle ilişki oluşturmak zorundadır ve ilişkilerini ne zaman bitireceklerine de karar veremezler.

3. Black Museum – 8,7 puan

Black Mirror’un dördüncü sezonunun son kısmı olan Black Museum, üç hikayeden oluşmaktadır. Dizinin bu bölümünün teması ırk ve teknoloji hakkındadır.

4. San Junipero – 8,6 puan

Dizinin üçüncü sezonunun dördüncü kısmı olan San Junipero, adını geçmiş olduğu sahil beldesinden almaktadır. Black Mirror’un bu bölümünde geçen belde, isterlerse ölümden sonrasında da oturabilecekleri bir simüle gerçekliğin parçasıdır.

5. The Entire History of You – 8,6 puan

The Entire History of You, Black Mirror’ın ilk sezonunun üçüncü bölümüdür. Bu bölümde kişilerin tüm hayatu kulaklarının arkasına enjekte edilen grain adlı çipe kaydedilir. Bu çip yardımıyla kişiler anılarını onlarca kere izleyebilmektedir.   

6. Hated in the Nation – 8,5 puan

Black Mirror dizisinin üçüncü sezonunun altıncı kısmı Hated in the Nation, tüm sezonların en uzun yapımıdır. Bölümde nesli tükenen arıların yerine dron arılar geçer. Yalnız ruhsal sorunları olan biri tarafınca bu olay insanları öldürmek için kullanılır.

7. Shut Up and Dance – 8,5 puan

Dizinin üçüncü sezonunun ikinci kısmı olan Shut Up and Dance’a kimliği belirsiz kişiler tarafınca insanların gizli saklı saklı görüntüleri kaydelilerek şantaj yapılır. Kişilerin sakladıkları gerçeklerin ortaya çıkmasıyla gerilim dolu vakalar yaşanır.

8. USS Callister – 8,3 puan

Dördüncü sezonun ilk kısmı olan USS Callister, Yıldız Trek ile olan benzerliği ile dikkat çeker. Bölüm, şaşkın bir kaptanın yönettiği uzay gemisinde geçmektedir. Gemidekiler görevlerini yerine getirmeye çalışırken aralarına yeni biri katılır. USS Callister kısmı gücün kötüye kullanılmasını mevzu eder.

9. Nosedive – 8,3 puan

Black Mirror’ın üçüncü sezonunun ilk bölümüdür. Bölümde insanoğlu, içinde bulunmuş olduğu her toplumsal etkileşimi olan vakası puanlamaktadır. Lacie adlı hanım, puanını yükseltmek için kendini oldukça güç durumların içinde bulur.

10. Playtest – 8,3 puan

Black Mirror dizisinin üçüncü sezonunun ikinci kısmı olan Playtest’de özgür ve umursamaz bir karakter olan Cooper, büyük bir firmanın tasarladığı korku temalı bir oyuna katılır. Zaman geçtikçe vakalar ciddileşir ve Cooper oyundan çıkmak ister.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.