İmparatorun Yolculuğu Belgeseli İzle

18.02.2021

İmparatorun yolculuğu belgeseli izle; Dünyanın her yerinde en rahatsızlık verici arazinin derinlerinde, İmparatorun Yolculuğu her kış, yalnızca Antarktika’daki acımasız buz çöllerinde, bin yıl boyunca yaptığı gibi dikkate değer bir yolculuk gerçekleşir. Binlerce imparator pengueni okyanusun derin mavi güvenliğini bırakıp donmuş buza tırmanarak, uzun zamandır karanlık, aşırı bir bölgedeki yolculuğuna başlamak için yılın bu zamanlarında yola çıkar.

İmparatorun Yolculuğu Belgeseli İzle

İçgüdüsel olarak, kendilerini geleneksel doğurganlık alanları için zorla baş ederler; karmaşık danslar ve narin manevralarla kuralsız bir manevra kursundan sonra, coşkulu bir şarkının eşlik etmesi ile kendilerini bırakırlar.. Dişiler yalnızca tek yumurta bırakacak kadar uzun kalırlar. Bu tamamlandığında, haftalarca beslenmeden yorulursa, buz sahasında balık dolu denizlere dönüş yolculuğuna başlarlar.

Erkek imparatorlar, değerli yumurtaları korumak ve saklamak için geride kalıyorlar; bu yumurtaları, ayaklarının üstünde saklıyorlar. Erkeklerin hiçbir şey yemediği iki ay sonra yavrular yumurtadan çıkmaya başlar. Hayalperest beyaz yeni dünyalarına dönüştükten sonra civcivler, babalarının sınırlı yiyecek rezervleri üzerinde uzun süre hayatta kalamazlar. Anneleri yemekle birlikte okyanustan dönmek için geç kalırsa, yeni doğan genç ölür.

 

Sözü fazla uzatmadan sizleri İmparatorun yolculuğu belgeseli ile baş başa bırakıyoruz.

İmparatorun Yolculuğu Belgeseli Bilgileri

  • Oyuncular:Charles Berling, Romane Bohringer, Jules Sitruk, Morgan Freeman
  • Yönetmen:Luc Jacquet
  • Yapım yılı:2005
  • Tür:Hayvanlar Alemi, Türkçe Dublaj
  • İzlenme:3.573 İzlenme
  • Yorum:Yorum yapılmamış
  • Tarih:
  • Ekleyen:Documentarist
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.