İngiliz araştırmacılar, korona ihtimalini artıran emareleri sıraladı

02.01.2022
İngiliz araştırmacılar, korona ihtimalini artıran emareleri sıraladıAraştırmaya gore, boğaz ve baş ağrısına ek olarak burun akıntısı durumunda kontrol sonucunun yüksek ihtimalle pozitif olacağı uyarısı yapılmış oldu.


İngiliz araştırmacılar, korona ihtimalini artıran belirtileri sıraladı

Omicron varyantının ortaya çıkmış olduğu bir dönemde koronavirüsün emareleriyle ilgili yeni araştırma yapılmış oldu.

İngiltere’de araştırmacılar, halktan gelen geri bildirimleri kullanarak, soğuk algınlığı benzeri emarelere haiz olan kişilerin yarısının koronavirüs olma ihtimalinin yüksek bulunduğunu düşünüyor.

VAKALARDA ARTIŞ YAŞANIYOR

Araştırmada, son dönemde yeni Omicron varyantı kaynaklı vakalarda “patlama” yaşandığı açıklandı.

Boğaz ağrısı, burun akıntısı ve baş ağrısı semptomlarının ortaya çıkması durumunda, bunun pozitif kontrol sonucu olma olasılığının yüksek olduğu mevzusunda uyarı yapılmış oldu.

İngiliz araştırmacılar, korona ihtimalini artıran belirtileri sıraladı #1

BOĞAZ AĞRISI, BURUN AKINTISI, BAŞ AĞRISI…

Birçok insanoğlunun koronavirüsü hafifçe kurtulduğu, bazılarının asla emare göstermediği hatırlatıldı.

BBC’nin haberine gore, Profesör Tim Spector, “Bir çok insan için, Omicron pozitif vakası boğaz ağrısı, burun akıntısı ve baş ağrısı ile süregelen soğuk algınlığı benzer biçimde seyredecektir. Bunu öğrenmek için kısa sürede pozitif çıkan bir arkadaşınıza sormanız yeterlidir.” dedi.

Birleşik Krallık Ulusal İstatistik Ofisi, İngiltere ve İskoçya’da tahmini koronavirüs enfeksiyonlarının arttığını söylüyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.