İngiltere, kripto para borsası Binance yüzünden endişeli!

16.02.2022
İngiltere, kripto para borsası Binance yüzünden endişeli!


Mali Davranış Otoritesi (FCA), Binance’in İngiltere ödeme ağına erişmesi ile ilgili endişelerini dile getirdi. Kaygı, ödeme grubu Paysafe ile meydana getirilen Binance para yatırma anlaşmasını takip ediyor.

Hacim olarak dünyanın en büyük kripto borsası Binance, ödeme şirketi Paysafe ile anlaşmaya vardığını ve kullanıcılarının Faster Payment Service’i kullanarak tekrardan sterlin yatırabileceğini söylemiş oldu. Mali Davranış Otoritesi ise Binance’in yapısıyla ilgili temel soruları yanıtlayamadığını belirterek, kripto borsasıyla ilgili endişelerinin devam ettiğini belirtti.

Binance Türkiye açıkladı: O tarihler arası Ethereum alım satımı yapılamayacak!


Binance Türkiye deklare etti: O tarihler arası Ethereum alım satımı yapılamayacak!

Binance Türkiye, Ethereum sahiplerini uyardı. Açıklanan tarihler içinde platform, ihtimaller içinde alışverişler için kapalı olacak. İşte ayrıntılar…

Binance para yatırma İngiltere’de münakaşa yarattı

Paysafe – Binance para yatırma ortaya çıkmasından sonrasında FCA endişeli bulunduğunu, yalnız müdahale edemeyeceğini de ekledi. Mevzuya ilişkin FCA sözcüsünden, “Bu iş ortaklığına ilişkin bir bildirim aldık yalnız bu tür düzenlemelere itiraz etme yetkilerimiz sınırı olan. Paysafe, endişelerimizin bilincinde ve daima yakın denetime tabidir.” açıklaması geldi.

Kaygı, FCA’nın web sayfasında Binance hakkında tüketici uyarısı yayınlayarak, platformun İngiltere’de uygun izinler olmadan etkinlik gösterdiğini bildirmesinin peşinden geldi. Geçen yaz FCA, Binance’e Birleşik Krallık’taki faaliyetlerini durdurmasını talep ettikten sonrasında Faster Payments’a erişimini sınırladı. Barclays, Santander ve HSBC şeklinde bankacılık devleri, İngiltere’deki müşterilerin Binance para yatırma hususi durumunu kısıtladı.

Yalnız Binance İngiltere’deki itibarını artırmaya çalışıyor. Meslektaşları ve fanatikleri tarafınca “CZ” olarak malum Binance CEO’su Changpeng Zhao, FCA tarafınca sansürlenmesinden bu yana düzenleyici ile ilişkilerini düzelttiklerini beyan etti. Firmanın 6 ila 18 ay içinde kayıtlı bir kripto varlık şirketi olmayı umduğunu ve FCA lisansı için başvurmayı planladığını söylemiş oldu.

Binance, BNB, Bitcoin

Ek olarak Binance geçen hafta 200 milyon dolarlık yatırım almasının peşinden iş dergisi Forbes’tan hisse edindi. Binance sözcüsü, “Uyumluluk yükümlülüklerimizi oldukca ciddiye alıyoruz ve düzenleyicilerle iş birliği içinde çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Binance’in İngiltere ödeme ağına erişmesi ile ilgili bu endişeler ile ilgili görüşlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.