İngiltere, Novavax’ın koronavirüs aşısını onayladı

04.02.2022
İngiltere, Novavax’ın koronavirüs aşısını onayladıİlaç ve Sıhhat Ürünleri Düzenleme Kurumu Başkanı Raine, “Beşinci bir aşıya erişim elde eden bu yetkinin verildiğini teyit etmekten memnunum” dedi.


İngiltere, Novavax'ın koronavirüs aşısını onayladı

ABD merkezli Novavax firmasının koronavirüse karşı ürettiği “Nuvaxovid” adlı aşı İngiltere’den onay aldı.

İngiltere İlaç ve Sıhhat Ürünleri Düzenleme Kurumu’ndan (MHRA) meydana getirilen açıklamada, lüzumlu güvenlik, kalite ve etkinlik standartlarını karşılayan aşının yetişkinlerde birinci ve ikinci dozunun güvenli olduğu kaydedildi.

YÜZDE 89’A KADAR KORUMA SAĞLIYOR

Açıklamada, Novavax’ın geliştirdiği koronavirüs aşısının, MHRA’nın, İngiltere’de kullanımına onay verdiği beşinci koronavirüs aşısı olduğu kaydedildi.

MHRA Başkanı Dr. June Raine, yapmış olduğu açıklamada, “Bugün, bizi koronavirüsten korumaya destek olmak için kullanılabilecek beşinci bir aşıya erişim elde eden bu yetkinin verildiğini teyit etmekten sevinç duyuyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

İngiltere, Novavax ın koronavirüs aşısını onayladı #1

Klinik deneylerde Nuvaxovid aşısının, koronavirüse karşı yüzde 89’a kadar koruma sağlamış olduğu bildirildi.

İngiltere’de daha ilkin Pfizer/BioNTech, Moderna, Oxford-AstraZeneca ve Janssen koronavirüs aşıları onaylanmıştı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.