İngiltere, Prens Harry’nin polis koruması talebini reddetti

17.01.2022
İngiltere, Prens Harry’nin polis koruması talebini reddettiÜlkesini ziyaret etmek isteyen İngiliz Prens’in, koruma talebine istediği şekilde cevap verilmedi.


İngiltere, Prens Harry'nin polis koruması talebini reddetti

İngiltere Kraliyet Ailesi2nin gündemden düşmeyen adı Prens Harry, asla beklemediği bir durumla karşılaştı.

Eşi Meghan Markle ile Kraliyet’ten ayrılarak ABD’de yeni bir hayata başlamış olan Harry, ülkesi İngiltere’yi polis koruması eşliğinde ziyaret etmek istedi, sadece talebi karşılık bulmadı.

İNGİLTERE’DEN POLİS KORUMASI KARARI

İngiltere hükümeti, Kraliçe 2’nci Elizabeth’in torunu Harry’nin İngiliz topraklarında harcamalarını kendi karşılaması şartıyla bile polis korumasına haiz olamayacağını kararlaştırdı.

Çiftin yasal temsilcileri, Harry’ye İngiltere’yi ziyaret ederken gerekseme duyduğu lüzumlu koruma düzeyinin sağlanmadığını söylemiş oldu.

İngiltere, Prens Harry nin polis koruması talebini reddetti #1

“BÖYLE BİR DURUMDA EVİNE DÖNEMEZ”

Açıklamada, “Bu şekilde bir korumanın yokluğunda, Prens Harry ve ailesi evine dönemez.” denildi. İngiliz Prens’in avukatları, Londra yönetiminin daha ilkin polis koruması için meydana getirilen iki ödeme teklifini de reddettiğini söylemiş oldu.

PRENSES DIANA’NIN ÖLÜMÜ

Ek olarak, Prens Harry’nin Temmuz 2021’de, polis müdafaasının olmaması sebebiyle bir yardım etkinliğinden ayrılırken güvenliğinin tehlikeye atılmış olduğu hatırlatıldı.

Harry’nin anası Prenses Diana, 1997’de paparazzilerden kaçmaya çalışırken bir otomobil kazasında yaşamını kaybetmişti.

“BELİRSİZ VE TUTARSIZ”

Meghan-Harry çiftinin bir sözcüsü, “koruma kararlarının arkasındaki sürecin belirsiz ve tutarsız bulunduğunu ve tüm risklerin umursanılmadığını” kaydetti.

İngiltere, Prens Harry nin polis koruması talebini reddetti #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.