İngiltere’de günlük olay sayısında yeni üstün dereceli

25.12.2021
İngiltere’de günlük olay sayısında yeni üstün dereceli


İngiltere’de günlük vaka sayısında yeni rekor

İngiltere’de Covid-19 salgınında günlük olay sayısı 120 bini aştı. Sıhhat Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, son 24 saatte 122 bin 186 vakanın tespit edilmesi ile toplam olay sayısı 11 milyon 891 bin 292’ye ulaştı. Salgının başından bu yana en yüksek günlük olay sayısına ulaşıldı. Sıhhat Bakanlığı, son 24 saatte 137 kişinin yaşamını kaybettiğini ve toplam can kaybının ise 147 bin 857’ye ulaştığını aktardı.

Omicron olay sayısı 100 bini aştı

Birleşik Krallık Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA) tarafınca meydana getirilen açıklamada, ülke genelinde 23 bin 719 yeni Omicron vakasının tespit edilmiş olduğu bildirilerek, toplam Omicron olay sayısının 114 bin 625’e ulaşmış olduğu aktarıldı. UKHSA, İngiltere’de Omicron sebebiyle şu ana kadar 29 kişinin yaşamını kaybettiğini ve tedaviye başlayan Omicron olay sayısının ise 366’ya yükseldiğini deklare etti.

Londra’da 20 kişiden 1’inde Omicron var

Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) tarafınca meydana getirilen açıklamada, başkent Londra’da her 20 kişiden 1’inde Covid-19’un Omicron mutasyonu görüldüğünü ifade ederken, pazar gününe kadar bu sayının 10 kişiden 1’e yükselmesi planlanıyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.