İngiltere’de koronavirüs salgınında üstün dereceli olay

29.12.2021
İngiltere’de koronavirüs salgınında üstün dereceli olay


İngiltere'de koronavirüs salgınında rekor vaka

İngiltere’de korona virüs (Covid-19) salgınında günlük olay sayısı, salgının başından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Hükümetin son verilerine nazaran ülkede son 24 saatte 129 bin 471 yeni olay tespit edilmesiyle günlük olay sayısı üstün dereceli tazeledi. Son veriyle beraber toplam olay sayısı 12 milyon 338 bin 676’ya terfi etti. Daha ilkin en yüksek günlük olay sayısı, 122 bin 186 ile 24 Aralık’ta kaydedilmişti.

Hastanedeki hasta sayısı bundan önceki haftaya nazaran yüzde 38 arttı

Ülkede Covid-19 sebebiyle son 24 saatte 18 şahıs yaşamını kaybederken, toplam can kaybı ise 148 bin 21’e ulaştı. İngiltere Ulusal Sıhhat Servisi’ne (NHS) nazaran Covid-19 sebebiyle hastanede tedavi gören hasta sayısı 9 bin 546’ya terfi etti. Ülkede 3 Mart’tan bu yana hastanede tedavi gören hasta sayısında en yüksek sayıya ulaşıldığı belirtilirken, ek olarak hasta sayısının bundan önceki haftaya nazaran yüzde 38 arttığı ifade edildi.

Ek önlem yok

Öte taraftan İngiliz hükümeti yeni yıla kadar herhangi bir ek engelleme getirilmeyeceğini duyurmuştu. Sıhhat Bakanı Sajid Javid dün yapmış olduğu açıklamada, hükümetin Covid-19 aşılamasına odaklandığını ve yeni yıla kadar yeni bir engelleme uygulanmasına gerek duyulmadığını söylemişti. Javid, sadece Ocak ayından itibaren verilere bakılarak lüzumlu görülürse ek kısıtlamaların getirilebileceğinin sinyalini vermişti.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.