İngiltere’de Omicron endişesi: Hızla yayılıyor

18.12.2021
İngiltere’de Omicron endişesi: Hızla yayılıyor


İngiltere'de Omicron endişesi: Hızla yayılıyor

İngiltere’de korona virüs salgınında günlük olay sayıları 2 gündür 90 binin üstünde seyrediyor. Sıhhat Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamada, son 24 saatte 90 bin 418 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam olay sayısı 11 milyon 279 bin 428’e yükseldiği ifade edildi.

Bakanlık ek olarak, son 24 saatte 125 kişinin Covid-19 sebebiyle yaşamını kaybettiğini ve toplam can kaybının 147 bin 173’e yükseldiğini aktardı. Ülkede geçtiğimiz çarşamba gününden bu yana art arda 3 gündür tazeleyen günlük olay sayılarının, dün 93 bin 45’e erişmesi ile salgının başından bu yana en yüksek günlük olay sayısı kayıtlara geçmişti.

Covid-19 aşılamasıyla ilgili verileri de paylaşan Bakanlık, nüfusun yüzde 81,7’sinin Covid-19’a karşı tamamen aşılandığını, yüzde 47,2’sine ise 3’üncü doz aşı uygulandığını belirtti.

Omicron olay sayısı 24 bin 968’e terfi etti

Birleşik Krallık genelinde son 24 saatte 10 bin 59 yeni Omicron mutasyonlu vakanın tespit edilmesi ile toplam Omicron olay sayısı 24 bin 968’e terfi etti. Yeni tespit edilen vakaların 9 bininden fazlasının İngiltere’de olduğu ve İngiltere’yi Şimal İrlanda, İskoyça ve Galler’in takip etmiş olduğu açıklandı.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.