İngiltere’de Omicron’un alt mutasyonu tespit edildi

22.01.2022
İngiltere’de Omicron’un alt mutasyonu tespit edildiİngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA), Covid-19’un Omicron mutasyonuna ilişkin bir alt mutasyon tespit edildiğini bildirerek, mutasyonu BA.2 olarak adlandırdı.


İngiltere'de Omicron’un alt mutasyonu tespit edildi

İngiltere Sıhhat Güvenliği Ajansı (UKHSA) tarafınca meydana getirilen açıklamada, Covid-19’un Omicron mutasyonuna ilişkin bir alt mutasyon tespit edildiğini bildirdi.

UKHSA, BA.2 olarak adlandırılan Omicron’un alt mutasyonunun araştırma altında bulunduğunu, şu anda mevcut olay oranlarının ise düşük bulunduğunu aktardı.

426 KİŞİDE GÖRÜLDÜ

UKHSA, mutasyonun yeni türünün İngiltere’de şu ana kadar 426 kişide tespit edildiğini belirterek, hemen hemen “kaygı verici mutasyon” olarak tanımlanmadığını beyan etti.

UKHSA, “Şu ana kadar BA.2’nin BA.1’den daha şiddetli hastalığa niçin olup olmadığını belirlemek için kafi kanıt yok sadece araştırmaya devam ediyoruz” dedi.

ÜLKEDE GÜNLÜK VAKA 76 BİN 807

Son 24 saatte 76 bin 807 olay İngiltere’de korona virüs salgınında son 24 saatte 76 bin 807 vakanın tespit edilmesiyle toplam olay sayısı 15 milyon 784 bin 488’e terfi etti. Ülkede Covid-19 sebebiyle son 24 saatte 297 kişinin yaşamını kaybetmesiyle toplam can kaybı 153 bin 787’ye ulaştı. Ülkede, son 24 saatte 67 bin 640 kişiye hatırlatıcı aşı dozu uygulanırken, 12 yaştan büyük nüfusun yüzde 64’ü hatırlatıcı dozunu yaptırdı.

İngiltere de Omicron’un alt mutasyonu tespit edildi #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.