Instagram Canlı Yayında Bağış Özelliği Geliyor

01.05.2020
Instagram Canlı Yayında Bağış Özelliği Geliyor

Instagram canlı yayında bağış özelliği geliyor; Instagram canlı yayında bağış özelliği bir süredir bekleniyordu. Canlı yayında bağış toplama özelliği ile birlikte Twich vb. platformlar ile aynı duruma gelen Instagram, atacağı stratejik adımlarla  birlikte rakiplerinden büyük kitleleri bünyesine katabilir. Çünkü, diğer sosyal medya platformlarının en büyük özelliklerinden birisi canlı yayında bağış yapmak. Bu sayede hem yayıncı para kazanıyor hem de katılımcı destek oluyor.

Korona virüs ile birlikte sosyal medya platformlarında canlı yayın açma ve katılma sayıları bir hayli yükseldi. İnsanların sokağa çıkma yasağına uyması ve sosyal izolasyon kapsamında evden çıkmaması bu duruma etki eden sebepler oldu.

Instagram Bağış Toplama Özelliği

Covid-19 sürecinde birçok platform adımlar atarak, sosyal izolasyon sürecini fırsata çevirmeyi hedefliyor. İnsanların, evde kalması ile birlikte sosyal medyada geçirilen süre neredeyse 2 katına çıkmış durumda. Eskiden önemsenmeyen canlı yayınlar, şimdi önemseniyor. İnsanların boş zamanlarını değerlendirmek istemesi ve sıkılmak istememesi de önemsemesine bir sebep. Son sebep ise Instagram canlı yayında bağış özelliği olarak görülüyor.

Bildiğiniz üzere Instagram, Facebook tarafından satın alınmıştı. Facebook’un duyurduğu bu projede Instagram’dan para kazanmak mümkün hale geliyor.

Aynı zamanda Facebook tarafından geliştirilen sisteme göre kar amacı gütmeyen kuruluşlara da bağış yapılabilecek. Örneğin, herhangi bir kuruluş için bağış toplayabilirsiniz. Topladığınız bu bağışlara Facebook, hiçbir şekilde müdahale etmeyecek. Ayrıca yayıncı, yayın süresince yayını kaç kişi izlediğini ve yayında ne kadar bağış yapıldığını görebilecek.

Toplanılan bağışların herhangi kurum veya kişiler tarafından kullanılmaması içinde Instagram gerekli adımları atacak. Gelen bağışlar doğrudan o kurumun hesabına gidecek. Böylelikle yayını yapan kişi manipülasyon yaparak gelir elde edemeyecek.

Instagram Canlı Yayınından Para Kazanma?

Instagram canlı yaparak para kazanma hayalleri kuran gençler istediklerine ulaşmış durumda. Eğer, bireysel olarak bağış toplanırsa, kesintinin vs. ne kadar olacağı bilinmiyor. Tek bilinen kar amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışlardan komisyon kesilmemesi. Yapılan araştırmaya göre Instagram canlı yayında bağış özelliği geldikten sonra canlı yayın açma oranı yüzde 70 artmış durumda. Şu anlık Türkiye’de olmayan Instagram canlı yayın yaparak bağış toplama özelliği, Abd ve İngiltere gibi ülkelerde aktif halde.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir